Hlavní navigace

Zkušební Service Pack 2 pro Vistu je ode dneška ke stažení

Chystaný servisní balíček pro operační systém Windows Vista, o kterém jsme vám informovali u nedávné době, by měl být ode dneška ke stažení ve veřejné betaverzi. Současně bude vypuštěn i servisní balíček pro Windows Server 2008.
Martin Noska 4. 12. 2008

Sdílet


Chystaný servisní balíček pro operační systém Windows Vista, o kterém jsme vám informovali u nedávné době, by měl být ode dneška ke stažení ve veřejné betaverzi. Současně bude vypuštěn i servisní balíček pro Windows Server 2008.

Mike Nash, viceprezident Microsoftu pro produkty Windows v blogu k novému servisnímu balíčku napsal, že většině uživatelů Visty doporučuje čekat na jeho dokončení, což by mělo být do konce první poloviny roku 2009, ale současně bude rád, když se v rámci Customer Preview Program (CPP) přihlásí zájemci o jeho testování a poskytnou tak Microsoftu co nejširší zpětnou vazbu.

Někteří odborníci ale spekulují, že by finální verze SP2 pro Vistu mohla přijít už dříve a že Microsoft vypustí release candidate v únoru a finální Service Pack 2 by pak mohl přijít již v dubnu.

Microsoftu také začne nabízet betaverzi SP2 pro Vistu registrovaným uživatelům na MSDN a Technetu právě od dneška. První verzi však mohla limitovaná skupina testerů, kteří se zúčastnili Professional Developers Conference, ozkoušet již v říjnu, stejně jako první pre-beta verzi Windows 7.

Mezi nové funkce, které by SP2 pro Vistu měl přinést má patřit kromě kumulativní opravy chyb např. podpora Bluetooth 2.1, možnost nativního zápisu na Blu-ray média, aplikace Windows Connect Now pro snazší konfiguraci Wi-Fi připojení, vyhledávač Windows Search 4.0 a také podpora časových známek UTC pro synchronizaci souborů mezi různými časovými pásmy.
Nenechte si ujít:
Co přinese Service Pack 2 pro Vistu?

Microsoft vylepší ve Windows 7 další problematickou funkci z Visty - UAC

Microsoft vyvíjí zcela nový operační systém Midori

Microsoft upřesnil datum vydání Windows 7

Microsoft opravuje chyby v Service Packu 1 pro Vistu

Výzkum: Třetina nových PC je downgradovaná z Visty na Windows XP

Předpokládá se, že u nového Service Packu by měla být dodržena plná kompatibilita s aplikacemi, které běžely na samotné Vistě a Vistě se SP1.

Microsoft také zveřejnil velikost souborů servisních balíčků, které bude možné stáhnout prostřednictvím Windows Update. 32bitová verze by měla mít 41 MB, 64bitová pak 60 MB a v případě SP2 pro Windows Server 2008 to má být 47 MB a 90 MB.