Hlavní navigace

Zkušební verze Microsoft Small Business Server 2011 Essentials je ke stažení

10. 4. 2011

Sdílet

Pro malé firmy nabízí produkt jednoduché sdílení dat, zabezpečení, zálohování a propojení s online službami.

Společnost Microsoft uvolnila ke stažení zkušební verzi Small Business Server (SBS) 2011 Essentials, jednoduchého serverového operačního systému pro malé společnosti do 25 zaměstnanců. Nabízí  sdílení firemních dat a tiskáren, vzdálený přístup zaměstnanců, automatické zálohování, zabezpečení ochranu a obnovu uživatelských dat. Verze Essentials také podporuje jednoduché propojení s online službami pro komunikaci v cloudu. Finální verze bude v prodeji od 1. května.

„Menší firmy potřebují sdílet data a umožnit zaměstnancům vzdálený přístup k firemním datům. V prostředí malých firem, které nemají svou serverovou infrastrukturu, je často opomíjeno zálohování. Nasazení SBS 2011 Essentails je jednoduché a firmám ušetří mnoho starostí i financí," uvedl David Hruška, manažer serverové divize společnosti Microsoft.

IT_PR_2023

Základem řešení SBS 2011 Essentials je Windows Server 2008 R2. Zjednodušení nástrojů a přítomnost průvodců minimalizuje podle Microsoftu nároky na nasazení serveru a správu firemní sítě. Licence serveru dovoluje připojení až 25 uživatelů nebo zařízení bez nutnosti dokupování dalších klientských licencí. Nástroje správy serveru také umožňují jednoduché propojení s cloudovými službami, doplňky třetích stran a automatické zálohování uživatelských dat.

Produkt byl dosud dostupný pro předplatitele MSDN a TechNet, ale vyzkoušet si jej nyní mohou i zájemci z řad běžných uživatelů stažením z webových stránek http://www.microsoft.com/sbs. Zkušební verze bude funkční 180 dní a produkt bude k dizpozici také v českém jazyce. V obchodech bude produkt k zakoupení od 1. května 2011.

Byl pro vás článek přínosný?