Hlavní navigace

Zlatá Nokia N97 Mini

 Autor:
Pro milovníky luxusu připravila Nokia zlatou verzi smartphonu N97 Mini, která i nadále nabízí osvědčenou solidní výbavu N97 Mini.
Alexandr Radecký 2. 3. 2010

Sdílet

Nokia N97 Mini Gold Edition má pouzdro pokryté skutečným 18tikarátovým zlatem, nejde tedy jen o obyčejnou metalickou barvu. K tomu má i stylově sladěné doplňky, například sluchátka/headset s plným ovládáním.

Jinak si N97 Mini Gold zachovává vlastnosti svého méně luxusního předchůdce (i když ani jeho bílá či bronzová varianta není k zahození), to znamená 3,2“ dotykový výklopný LCD displej s rozlišením 640x360 bodů s odporovou technologií podporující stylus, úžasných 8 GB vnitřní kapacity (+slot na microSDHC karty), 434MHz procesor ARM1136, vyzdvihovaný i zatracovaný operační Symbian S60, výsuvná qwerty klávesnici, 3,5mm audio konektor, rádio a na mobilní poměry velmi slušný 5Mpix fotoaparát s dvoudiodovým bleskem a optikou Carl Zeiss. Konektivita zahrnuje i vysokorychlostní HSDPA sítě, Wi-Fi, microUSB a nechybí GPS navigace.

Kdo chce zkombinovat zvou zálibu ve smartphonech Nokia s operačním systémem Symbian a touhu po luxusu, pro toho je N97 Mini jasná volba. Určitě s ní nezapadnete v davu. S doporučenou cenou 15000 korun (~580 euro) se přitom jedná o relativně dostupný mobil, když uvážíme, že obvykle se „luxusní“ varianty mobilů vyrábějí v malých sériích a prodávají za poměrně vysoké ceny. Prodávat se u nás začne v dubnu (apríl).

skoleni31_1

Nokia N97 Mini Gold

Nokia N97 Mini Gold