Hlavní navigace

Zmatky kolem aktualizací Windows 7

19. 4. 2017

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Microsoft zastavil aktualizace Windows 7 uživatelům s nejnovějšími CPU. Jak se však zdá, v síti uvízli i „nevinní“.

Microsoft v uplynulých dnech přestal distribuovat bezpečnostní aktualizace mezi počítače s Windows 7 a 8.1 vybavené nejnovějšími procesory sedmé (a většiny šesté) generace. S několikaměsíčním zpožděním tak realizuje krok ohlášený už v loňském roce, přičemž mezi nepodporované procesory nově zařadil i ty s architekturou Carrizo od AMD.

Podle Microsoftu je fungování Windows 7 a 8.1 na počítačích s nejnovějšími procesory „problematické“, s CPU sedmé generace a mladšími tak budou oficiálně plně kompatibilní pouze Windows 10. Nové opatření bude mít dopad především na uživatele Windows 7, které se staly standardem ve firemním prostředí, kde je využívá víc než polovina pro Microsoft cenných klientů.

Cloud22

Podle původního tvrzení Microsoftu měly být starší edice Windows nadále podporovány i na počítačích s procesory šesté generace, a to alespoň do poloviny letošního července, toto prodloužení se však nakonec týká jen produktů Skylake od Intelu.

Podle zpráv, které se objevily na diskuzních fórech Microsoftu, jsou někteří uživatelé z novinky zmatení a tvrdí, že byli vyňati z aktualizačního procesu i přesto, že mají počítače se staršími procesory. Nadhodili tak otázku toho, jakou diagnostiku Microsoft k rozhodování o distribuci svých aktualizací využívá a zda je spolehlivá.