Hlavní navigace

Znáte utajované zobrazení aplikací v Průzkumníku Windows?

4. 5. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Stačí do dialogového okna Spustit zadat jeden jediný příkaz a v Průzkumníku souborů se vám zobrazí jak všechny vámi nainstalované programy pro klasické prostředí, ale i aplikace, které jste si nainstalovali z internetového obchodu Windows Store.

Ať si již o operačním systému Windows 8 myslíte nebo říkáte, co chcete, faktem je, že obrazovka Všechny aplikace byla velmi šikovná zvláště proto, že jste v ní mohli vidět všechny nainstalované aplikace. Ve Windows 10 sice můžete procházet nabídku Start, ale nějak to prostě není ono.

Ve Windows 10 vám nepomůže ani možnost zobrazení nabídky Start v režimu přes celou obrazovku, protože procházíte stále stejný sloupec, který je pouze zvětšený. Kromě toho kdo by chtěl na svém počítači mít neustále zobrazenu na počítači nabídku Start přes celou obrazovku?

Naštěstí se ve Windows 10 nachází poměrně jednoduchá možnost, jak pohodlně zobrazit všechny nainstalované aplikace v Průzkumníku souborů. Stačí zadat jeden jediný příkaz, který způsobí vypsání všech nainstalovaných aplikací právě v okně Průzkumníka souborů.

A jak na to? Nejprve stiskněte klávesovou zkratku klávesa Windows + R, kterým zobrazíte okno Spustit. Poté do políčka pro zadání příkazu napište řetězec shell:AppsFolder a klepněte na tlačítko OK, popřípadě stiskněte klávesu Enter.

Okno Spustit ve Windows 10.

Za okamžik se objeví okno Průzkumníka souborů, které bude obsahovat všechny nainstalované aplikace, a to včetně aplikací nainstalovaných z internetového obchodu Windows Store a systémových utilit. Chcete-li zobrazit maximum aplikací, jednoduše okno Průzkumníka souborů maximalizujte, a to klepnutím na příslušné tlačítko v pravém horním okraji okna.

Tip: Tento příkaz funguje i ve Windows 8 a 8.1.

soutez_casestudy

Toto zobrazení všech aplikací v programu Průzkumník souborů je poněkud chaotičtější, protože ve své podstatě vám zobrazuje vše, co se nachází v nabídce Start. Sem patří i dokumenty ve formátu PDF, internetové odkazy, utility pro odinstalování programů a samozřejmě i právě nainstalované programy. Na druhou stranu zde v podstatě není žádný zvláštní rozdíl mezi tímto zobrazením a zobrazením všech aplikací na obrazovce operačního systému Windows 8.

Tento drobný trik představuje velmi jednoduchý a efektivní způsob zobrazení všech programů nainstalovaných na vašem počítači, popřípadě možnost, jak velmi jednoduše vytvářet zástupce vámi požadovaných programů na pracovní ploše. Jediné, co vám s těmito aplikacemi v okně Průzkumníka souborů určitě nedoporučujeme provádět, je jejich odinstalování přes pravé tlačítko myši. Pro odinstalování programů je vhodnější použít buď Ovládací panely, nebo okno Nastavení > Systém > Aplikace a funkce, protože v opačném případě by se vám mohlo snadno stát, že odinstalujete něco, co jste původně vůbec neměli v úmyslu.

Byl pro vás článek přínosný?