Hlavní navigace

Zodpovídáme dotazy okolo nového Edge od Microsoftu (1)

23. 1. 2020

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Webový prohlížeč od Microsoftu, postavený okolo jádra Chromium, oficiálně dorazil, což s sebou nutně přineslo i otázky uživatelů, kteří možná netuší, co to pro ně znamená. Přinášíme odpovědi na ty nejčastější.

Více než rok poté, co Microsoft zamával bílou vlajkou a oznámil, že se jeho Edge vzdá vlastního vykreslovacího enginu, který měl být nahrazen enginem Blink z Google Chrome, se přepracovaný prohlížeč konečně dostal do rukou veřejnosti.

Důsledky ještě stále nejsou patrné. Radikální přechod na Chromium měl i svoje nevýhody – Internet Explorer byl už delší dobu udržovaný „na kapačkách“ a podíl Edge činil takřka zanedbatelná čtyři procenta – a bylo tehdy víceméně nejasné, zda přechod na Chromium bude mít pro podíl Microsoftu na poli prohlížečů nějaký pozitivní vliv.

(Což je mimochodem nejasné stále: ačkoliv se dnes Edge chlubí podílem téměř sedmiprocentním, většinu růstu má na svědomí více či méně nucený přechod uživatelů na Windows 10, nikoliv růst prohlížeče samotného.)

CS24

Microsoft nejspíš doufá, že se mu podaří ulovit některé uživatele, zejména z řad těch, kteří nyní používají Chrome na Windows. Uvidíme, jak mu to bude fungovat. Každopádně nový Edge je na světě a je tedy čas zodpovědět důležité otázky o novém modelu „microsoftího“ prohlížeče.

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?