Hlavní navigace

Zodpovídáme dotazy okolo nového Edge od Microsoftu (2)

24. 1. 2020

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Webový prohlížeč od Microsoftu, postavený okolo jádra Chromium, oficiálně dorazil, což s sebou nutně přineslo i otázky uživatelů, kteří možná netuší, co to pro ně znamená. Přinášíme odpovědi na ty nejčastější.

Předchozí díl

Proč Microsoft nahradil svoje vlastní technologie v Edge Chromiem?

Microsoft se drží svojí původní odpovědi: „Před rokem a něco jsme oznámili náš záměr přestavět Microsoft Edge na open-source projekt Chromium s cílem nabídnout lepší kompatibilitu pro všechny, méně fragmentace pro webové vývojáře, a partnerství s Chromium komunitou za účelem vylepšení samotného enginu Chromium,“ napsal Joe Belfiore, vysoký představitel divize Windows, v příspěvku na blogu společnosti z 15. ledna.

Před více než rokem, když Belfiore změnu oznamoval poprvé, uváděl stejnou altruistickou motivaci.

soutez_casestudy

Ačkoliv neexistují žádné důkazy o tom, že by Microsoft nebyl upřímný, nebyly Belfioreho tři důvody bezesporu důvody jedinými. Stejně pravděpodobně patřil k hlavním motivacím pro přechod Edge na Chromium i tehdejší nízký podíl Edge mezi prohlížeči (10 % PC s Windows 10 v té době, 12 % v prosinci 2019) a zároveň vysoký, 67% (prosinec 2019; počítáno na všechna PC) podíl Google Chrome. K dalším ospravedlněním mohl patřit i očekávaný pokles počtu technických pracovníků Microsoftu, navýšení tržeb z vyhledávače Bing, jestliže podíl Edge naroste (v příspěvku z 15. ledna Belfiore Bing zmínil) a rychlejší cyklus aktualizací oproti situaci, kdy by společnost vyvíjela všechno sama.

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?