Hlavní navigace

Zoom posiluje koncové šifrování

28. 7. 2022

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Oblíbená videokonferenční aplikace bude lépe zabezpečena.

Zoom rozšiřuje koncové šifrování také na Zoom Phone a stejného zabezpečení by se měly v brzké době dočkat též pracovní skupiny známé jako breakout rooms

Uživatelé Zoom Phone mají možnost šifrování zapnout při hovorech s druhým člověkem obdobně jako při používání desktopové verze aplikace, prostřednictvím menu More. Aplikace v tu chvíli zašifruje hovor klíči, které znají jen zařízení volajícího a volaného.

Je cloudové ERP vaše volba?

22 %
7 %
7 %
63 %
Odpovědělo 177 čtenářů.

Ti zároveň mají možnost ověřit si status šifrování poskytnutím si jedinečného bezpečnostního kódu. Šifrování však funguje pouze při hovorech dvou lidí, přičemž oba musejí používat Zoom Phone a oba musejí mít vypnuté automatické nahrávání hovoru. Brzy bychom se měli dočkat též koncového šifrování pro breakout rooms čili pro hovory větších skupin, kdy každá z nich bude mít vlastní šifrovací klíč. 

To se hodí, chcete-li zvýšit stupeň zabezpečení při důležitých hovorech, které by měly zůstat soukromými. V současné podobě zapnutí koncového šifrování znemožňuje využívat některé funkce aplikace jako je například live streaming, záznam, hlasování či právě breakout rooms.