Hlavní navigace

ZTE Atlas je solidní smartphone střední třídy

1. 8. 2012

Sdílet

 Autor: ZTE
Letní novinkou mezi androidími telefony je Atlas W od výrobce ZTE. Chytrý telefon ve střední třídě vyniká především slušnou výdrží, velkým a kvalitním displejem s 3,5", příjemně nízkou cenou, velmi dobrým zpracováním a oblíbeným designem.

Letní novinkou mezi androidími telefony je Atlas W od výrobce ZTE. Chytrý telefon ve střední třídě vyniká především slušnou výdrží, velkým a kvalitním displejem s 3,5", příjemně nízkou cenou, velmi dobrým zpracováním a oblíbeným designem.

U telefonu bude rovněž možná aktualizace na Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) z nynější verze Gingerbread, a to minimálně na uživatelské úrovni.

5 MPx foťák a nadstandardní baterie

ZTE Atlas má velkou výhodu ve výdrži Li-Ion baterie, která díky 1200 mAh vydrží na jedno nabití až dva dny. Vydrží tak dvakrát déle oproti telefonům ve stejné kategorii. Díky této přednosti tak můžete mnohem více využívat všech multimédií, nových aplikací z GooglePlay, ale také 5 MPx fotoaparátu. Velmi slušných fotografií dosáhnete i při horším osvětlení, neboť můžete použít přisvětlovací LED diodu. Jeho velkou předností pak je automatické ostření, nastavení barevných efektů, hodnot ISO, sytosti a kontrastu, ostrosti i vyvážení bílé. Digitální zoom pak zvětší scénu až 1,6 krát. Rovněž režim makro nedělá Atlasu W žádné problémy. Přední fotoaparát, který není běžnou součástí výbavy této třídy, umožní videohovory ve VGA rozlišení a pořizovat jak snímky, tak i videa.

Jemný a kvalitní 3,5" TFT displej

Telefon je vybaven displejem s rozlišením 800 x 480 pixelů. Potěší tak jemná podívaná s dobrými pozorovacími úhly, díky automatické regulaci displeje také při silnějším slunečním záření. Nechybí komunikace prostřednictvím aplikací E-mail a Gmail s automatickým nastavením.

ZTE AtlasV základní výbavě objevíte aplikace pro Facebook, Foursquare, Google+ i GTalk. Atlas navíc nechává velký prostor pro vlastní sestavení aplikací z prostředí GooglePlay. K dispozici je standardní paměť a možnost rozšíření úložiště až na 32 GB externí microSD kartou. U ZTE Atlas W tak využijete datové přenosy přes GPRS, EDGE, 3G a nadstavby HSDPA a HSUPA, bezdrátově pak Wi-Fi s protokoly b/g/n, Bluetooth 2.1 s profilem A2DP a samozřejmostí je kabel s microUSB koncovkou.Orientaci kdekoliv pak zajistí Google Mapy a navigace Google napojené na GPS čip.

Smartphone Atlas si hravě poradí si oblíbenými Angry Birds a dalšími hrami, které můžete stáhnout z Google Play. Multimediální zázemí telefonu pak doplňuje záznam videa v rozlišení 640 x 480 pixelů, dále FM radio s RDS funkcí a videopřehrávač s možností rozšíření z GooglePlay.

Operační systém: Android 2.3 (Gingerbread) Organizační funkce: kalendář, poznámky, budík, e-mailový klient, prohlížeč: Android browser,   Docs To Go (čtení kancelářských dokumentů)

Obsah balení: ZTE Atlas, baterie Li-Ion 1200 mAh, nabíječka 100-240 V (USB A samice), datový a nabíjecí kabel (microUSB), stereo sluchátka (3,5 mm), dokumentace.

ZTE Atlas je k dostání v černém a bílém provedení za zaváděcí cenu 3990 Kč vč. DPH. Více informací o smartphon Atlas ale i dalších smartphonech ZTE najdete na stránkách výrobce ZTE.