Hlavní navigace

ZTE celosvětově poskočilo na páté místo v prodeji smartphonů

 Autor: ZTE
ZTE se tak s 8 miliony prodaných smartphonů dotáhla na Nokii a HTC. Ve druhém kvartále 2012 společnost ZTE získala celosvětově 5,2 % tržního podílu v prodaných chytrých telefonech.
Adam Kencki 9. 8. 2012

Sdílet

ZTE se tak s 8 miliony prodaných smartphonů dotáhla na Nokii a HTC. Ve druhém kvartále 2012 společnost ZTE získala celosvětově 5,2 % tržního podílu v prodaných chytrých telefonech.

Společnost ZTE poprvé vstoupila mezi pět největších globálních hráčů v segmentu smartphonů. Vyplývá to z nově zveřejněných údajů mezinárodní analytické společnosti International Data Corporation (IDC). Pátou příčku si čínský výrobce zajistil díky objemu osmi milionů prodaných přístrojů na více než 120 trzích ve světě, na nichž působí. Nadále si dle výsledků agentury Gartner drží 4. místo v celosvětové prodejnosti mobilních telefonů celkově.

graf ZTE

ZTE se v Q2 2012 s osmi miliony prodaných přístrojů a tržním podílem 5,2 % v segmentu chytrých telefonů zařadilo těsně za finskou Nokii (6,6 %) a tchajwanského výrobce HTC (5,7 %). Pětici nejúspěšnějších prodejců smartphonů nadále vedou Samsung s podílem 32,6 % a Apple, který si pro sebe ukrojil 16,9 % trhu. Úspěch a zejména dynamický růst v tomto segmentu potvrdilo ZTE také meziročním nárůstem prodejů o 300 % oproti Q2 loňského roku. Celosvětově se dle IDC v Q2 2012 prodalo celkem 153,9 milionů chytrých telefonů, což představuje meziroční nárůst o 42,1 %.

V České republice zahájila ZTE činnost v roce 2005, a to výstavbou infrastruktury mobilních sítí, jež je jinou divizí ZTE, než vývoj a výroba telefonů. Od roku 2008 dodával internetové USB modemy a telefony, často pod značkou českých mobilních operátorů. V loňském roce ZTE zahájil prodej na volném trhu skrze distribučního partnera (AGORA DMT a.s.) a rozšířil spolupráci s mobilními operátory, kteří nyní prodávají jeho produkty již pod značkou ZTE.