Hlavní navigace

ACTIVE 24 spustilo službu mojeID

 Autor: © Nikolai Sorokin - Fotolia.com
Mezi novinkami poskytovatele služeb v oblasti hostingu a domén ACTIVE24.cz se aktuálně objevila podpora české autentizační metody mojeID, která ulehčí práci s identifikací v mnoha internetových službách.
20. 2. 2013

Sdílet

Vyzkoušejte pohodlnější přihlašování a mějte svoje účty pod kontrolou.

 

K čemu je mojeID?

Jednoduše řečeno - jedno heslo pro mnoho webů. Služba vám umožní jednotnou identifikaci, potvrzení poštovní adresy a hlavně bude konec otravnému vyplňování stále stejných údajů na všech e-shopech. Svoje přihlašovací a kontaktní údaje na internetu budete moci rovněž centrálně spravovat. Měníte email? Jednou zapíšete do mojeID a informace jsou automaticky updatovány do všech účtů. MojeID vás i chrání. Pokud jako uživatel nechcete riskovat odhalení hesla, je možné přihlásit se také digitálním certifikátem a v plánu je také přihlašování pomocí jednorázového hesla.

I pro poskytovatele je služba výhodná, protože umožňuje ověření existence uživatele, omezuje zakládání duplicitních identit a výrazně zjednodušuje prvotní registraci návštěvníků. Samotná tvorba zákaznického účtu může díky mojeID zcela odpadnout. Lze tedy očekávat např. více vyplněných objednávek a více pravdivých informací o zákazníkovi. Zkrotit lze pomocí mojeID i internetová fóra. Poskytovatelé mohou s plným přístupem využívat službu za 1000 Kč/rok bez DPH a včlenění do stávajícího systému lze zvládnout za víkend.

Samotným poskytovatelůmhostinguse vyplatí službu implementovat, neboť je žádoucí, aby byly domény vedeny pod skutečnými subjekty. Centrální registr vlastníků domén by jinak postrádal smysl. „MojeID je nástroj, který nám s pravdivostí a aktuálností dat držitelů domén velmi pomůže," říká Zdeněk Brůna, technický ředitel ACTIVE 24 a dodává: „Protože se dlouhodobě snažíme o aktivní podporu nových technologií, poskytneme vývojářské komunitě naši implementaci mojeID klienta v jazyce Java.“

Cílové idea MojeID je, aby sloužilo jako důvěryhodná pečeť pro výměnu osobních informací mezi uživateli a provozovateli služeb. Webové stránky, které zapracují login pomocí mojeID získají vyšší prestiž a uživatelé k nim budou přistupovat s důvěrou v nadstandardní ochranu svých dat. Počet aktivních mojeID účtů již atakuje hodnotu 170 000 a uživatelé se díky nim mohou přihlásit už do 7500 webových služeb.

 

Efektivní řešení pro internet vám přinesou i akční slevy

ACTIVE24.cz nyní nabízí vedle stále nových služeb i speciální akce, jako jsou slevy na servery nebo sníženou cenu prostoru pro emaily EXTRA MAIL. Předplaťte si server na šest měsíců, rok nebo dva roky a získáte slevu až 50 % v případě VMS, VPS FC nebo APS serverů na platformě Windows.

Dále si můžete jako obvykle vybírat z chytré nabídky služeb a hostingu to nejoptimálnější řešení na tělo vašim potřebám. Připraveno je rovněž až 38 různých domén k registraci. Více informací a praktické tipy najdete na blogu hosting.cz.