Hlavní navigace

Domovní telefon aneb snadné ověření každého návštěvníka

 Autor: {Alex Tihonovs} / Shutterstock.com
Většinou se na domech setkáme pouze s klasickými zvonky. Ty sice spolehlivě ohlásí každou návštěvu, ovšem nejsou zrovna bezpečné. Pokud totiž přijde nečekaný host, nijak nezjistíte, o koho se jedná nebo proč přišel. Právě pro tyto situace se skvěle hodí domovní telefony. Díky těm budete mít o všem přehled.
15. 2. 2021

Sdílet

Základní ovládání

Domovní telefon slouží jako propojení mezi vnějším prostorem u domovních dveří a vnitřkem domu. Často se vyskytuje hlavně v panelácích. Základem tohoto zařízení je vždy mikrofon, případně někdy i kamera. Možností je také propojit tento telefon přímo se zámkem na dveřích, tak vám bude k otevření dveří stačit pouze stisknout tlačítko. Telefony jsou nabízeny v provedení se sluchátkem, kdy ho aktivujete zvednutím sluchátka. Ovšem pořídit si můžete také typ bez sluchátka, pak vám bude ke komunikaci s návštěvníkem venku stačit tlačítko.

Kamera

Pro opravdový pocit bezpečí je dobré pořídit si domovní telefon, který disponuje kamerou. Díky tomu hned poznáte, kdo za vámi jde. Oblíbené je jejich využití také v kancelářích, kdy máte přehled o tom, kdo a kdy přišel. Řada domovních telefonů může být dokonce propojena i s vaším mobilním telefonem, můžete tak zjistit, kdo k vám jde, ještě před tím, než vůbec zazvoní.

Důležité parametry

Volte raději bezdrátovou verzi domovního telefonu, tu totiž zvládnete sami snadno nainstalovat. K tomu si můžete zvolit i několik dalších funkcí. Mezi ty nejdůležitější patří noční vidění, díky tomu vás nebude omezovat denní doba. Užitečné je také připojení k internetu, pak telefon snadno napojíte na váš mobil. Domovní telefon může mít také několik dalších funkcí, jako je například upozornění na pohyb nebo archivace záznamů.

Domovní telefon je skvělým pomocníkem. Budete díky němu mít přehled o všem, co se u venkovních dveří děje.