Hlavní navigace

Enigmatic Machines: Pražské videoherní studio s velkými ambicemi

 Autor: Enigmatic Machines
Češi vždy vývoj her uměli: Od Mafie přes Operaci Flashpoint až po Machinarium nebo Kingdom Come. Lost Expeditions od Enigmatic Machines se chce mezi tato velká jména zařadit.
3. 3. 2020

Sdílet

První hra mladého studia se sídlem v Praze a Irsku je částečně financovaná skrze crowdfunding; Kickstarter má už brzy začít. Ač je firma relativně mladá, nejde o žádnou prvotinu: Členové týmu mají za sebou zkušenosti z nadnárodních developerských studií.

 

Sci-fi horror, ve kterém smrt je pouze začátkem celého putování, buduje na rogue-lite zážitku a zajetých mechanismech a designu, ovšem zpracovaných jedinečným způsobem. Hráč jim okamžitě porozumí, ale přesto ho nadchnou.

Začátek hry je survival klasika: Na Zemi dopadne meteor, z něhož se po planetě rozšíří neznámá forma života. Lidstvo má pouhých 100 dní na vyřešení nastupující krize; a hráč bude jeden z těch, kteří musí najít řešení. Přežití v nehostinném terénu Sibiře bude jen jednou z mnoha výzev, jimž bude hráčem vybraný avatar čelit.

Většina vyslaných zemře, hráč má ale 100 dní: A tolik výzkumníků, kolik bude potřebovat, každého s trochu jinými schopnostmi a dovednostmi. Po smrti každé postavy hráč ztratí většinu výzkumu, ale malá část vydrží a další doplní znalosti, dokud lidstvo nepřijde na řešení problému.

Hráč bude muset dělat vše, co je u survival her typické: Postavit si přístřešek, hledat jídlo, pití a teplo, udržovat si svůj psychický stav a překonávat překážky v terénu. Běžná formule, ale prostředí ruské Sibiře je lákavé a vysoce atmosférické.

A když už mluvíme o atmosféře, hráč rozhodně nebude ve hře sám. Pravda, jiné lidské bytosti nepotká, ale jiné formy života… to už je záležitost docela odlišná. Součástí hry budou také sci-fi prvky typu biomutací, které ovlivní nejen hráčovo okolí, ale i jeho vlastní postavy. 

Studio hru staví na Unreal Enginu od firmy Epic, který je ověřeným a praktickým způsobem, ve kterém hru vytvářet.

Nehostinná Sibiř čeká. Tma, zima, strach, neustále nebezpečí a častá smrt: To jsou ingredience chystaného survival hororu Lost Expeditions od Enigmatic Games.

Chcete-li být mezi prvními, kdo si hru vyzkouší, zaregistrujte se a od 15. března získáte plný přístup k demoverzi na platformě Steam.