Hlavní navigace

Huawei P20 Lite aneb proč byste si ho měli pořídit?

Komerční sdělení  Autor: Dean Drobot / Shutterstock.com
Telefony P20 od společnosti Huawei mají úžasný design a fotografické dovednosti, které jim mohou ostatní závidět. Ale je tu jeden člen rodiny, kterého jste ještě možná nepotkali – Huawei P20 Lite.
29. 11. 2020

Sdílet

Huawei P20 Lite parametry

Vypadá skvěle, má dostatek energie pro spolehlivý výkon i mimo intenzivní 3D hraní a stojí jen okolo 5.500 Kč. Huawei P20 Lite má velký 5,84-palcový displej s rozlišením 2 280 x 1 080 pixelů. Svítí na čelním panelu, stejně jako většina dnešních prémiových telefonů, s takovým množstvím, aby osvítil horní část zářezu a logo Huawei pod obrazovkou. Telefon je dodáván s responzivním rozpoznáváním obličeje, což je pohodlnější a bezpečné. Ale například to nebudete moci použít k ověření mobilních plateb, na rozdíl od čtečky otisků prstů na zadní straně.

Huawei P20 Lite zadní strana

Zadní strana je podobně příjemná na pohled, telefon má lesklou reflexní zadní část. Skryté anténní vedení a kovový snímač otisků prstů také přispívají k designu. Jednoduše řečeno – tento telefon vypadá dražší, než je. Telefon běží na EMUI 8.0, Huawei má operační systém Android 8.0 Oreo.

Specifikace procesoru Huawei P20 Lite

Díky 4 x 2,36 GHz + 4 x 1,7 GHz (OctaCore) pro výpočetní výkon má Huawei P20 lite extrémně vysoký výkon, a bez problémů pracuje bez ohledu na to, jakou aplikaci použijete. Huawei P20 se tak pyšní skvělým výkonem. Je také vhodný pro těžší 3D hry a bude možné docela plynulé hraní. Se 4 GB RAM má Huawei P20 lite dostatečné množství paměti.

Vyhodnocením celkové rychlosti provozu Huawei P20 lite se jedná o smartphone špičkové kategorie a lze jej téměř vždy používat bez problémů.

Uděláte si letos na Vánoce radost? Nebo raději potěšíte někoho blízkého?