Hlavní navigace

iPhone XS – Jaká je cena na trhu?

 Autor: sergey causelove / Shutterstock.com
Nový Apple iPhone ve verzi XS byl v době svého vydání jeden z nejvíce očekávaných telefonů na trhu.
8. 9. 2020

Sdílet

Byl to rok 2018 a Apple právě představoval novou verzi telefonů se systémem iOS 12. Jak si tento telefon stojí v porovnání s jinými mobily? Na to a na mnohé jiné věci týkající se tohoto modelu se podíváme v následujícím textu.

Apple – telefon pro skalňáky

Apple je samozřejmě značka, která okamžitě vzbuzuje rozporuplné reakce. Má svoje zaryté příznivce, skalní fanoušky, kteří vášnivě hltají každou novinku, s níž společnost vyrukuje na trh, a pak má svoje odpůrce, kteří tuto vášeň pro značku nakousnutého jablíčka tak srdečně nesdílejí. Oba tábory mají svou pravdu a pochopitelně také jistou míru oprávněnosti, ale to už necháme na individuálním vkusu a svobodném rozhodnutí každého člověka. Nás bude hlavně zajímat jiná věc. Jaká je cena iPhone XS?

Kvalita něco stojí

Na straně odpůrců iPhonů bývá logicky jednoznačným argumentem jejich vyšší cena, která rok od roku roste a dosahuje už závratných výšin přes třicet tisíc korun, což je částka, kterou si nemůže dovolit za telefon utrácet každý. Za kvalitu je ale nutné si občas zaplatit. Jak zní okřídlené přísloví: Nikdo není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci. Kvalitativně se samozřejmě běžné mobily iPhonům vyrovnat nemohou.

Vysoký standard, špičková výbava

Otázkou teda zůstává, jestli se vyplatí za iPhone utratit víc peněz než za běžný mobil? Jednoduchá odpověď zní: Ano. Obzvláště když už se například verze iPhone XS dá pořídit za velmi přijatelnou cenu. Fandové Applu tak rozhodně nebudou litovat a s verzí XS budou spokojeni. iPhony si zkrátka stále drží svůj vysoký standard, disponují špičkovou výbavou, jsou spolehlivé, rychlé, dobře vypadají a s těmito vlastnostmi nemají na trhu moc konkurence.