Hlavní navigace

Jak snadno dostat starší systémy na tablety

Komerční sdělení  Autor: © goodluz - Fotolia.com
Pokud potřebujete poskytnout plnou funkcionalitu starších informačních systémů uživatelům tabletů a smartphonů a nechcete systémy kvůli tomu měnit ani předělávat, je právě pro vás určena koncepce formulářových rozhraní (FUI – Form User Interface) společnosti Software602.
2. 9. 2013

Sdílet

(PR článek)

Kromě plné podpory iOS, Androidu a Windows 8 přináší i další výhody: extrémně snadnou podporu uživatelů různých zařízení, eliminaci všech problémů s upgrady, plynulé uzpůsobování požadavkům uživatelů nebo třeba podpora těch, kdo pracují s více systémy zároveň (aniž je třeba řešit otázky integrace).  

Koncepce FUI spočívá v tom, že existující systém je „obalen“ vrstvou rozhraní – tedy v podstatě uživatelských obrazovek. Rozhraní jsou provozována tak, že logika běží na serveru a uživateli stačí prostý internetový prohlížeč, případně plug-in nebo zdarma dostupná aplikace pro iOS, Android a Windows 8 (to v případě, že potřebujete připojovat elektronický podpis nebo jiné autorizační operace). S jádrem informačního systému rozhraní komunikuje prostřednictvím webových služeb.

Software602 FUI

Obrazovky (dynamické formulářové aplikace) jsou vytvářeny v Software602 Form Designer, kde tvůrce myší rozmísťuje prvky, zadává pravidla pro dynamické změny aplikace v závislosti na zadaném obsahu, řídí použití přístrojů vestavěných v zařízení (například vložení fotografie nebo GPS souřadnice), práci s elektronickým podpisem, systém kontrol, nápovědu, využití externích číselníků, optimalizaci pro různá zařízení až po pokročilé záležitosti jako psaní skriptů a transformací.

Ve stejném prostředí se také provádějí změny, takže upgrady pro libovolný počet uživatelů (největší reálné nasazení formulářového rozhraní Software602 má 70 000 uživatelů) lze vyřešit prostým publikováním nové verze formuláře. 

Popis kompletní sady produktů najdete na www.602.cz, kde si lze Software602 Form Designer rovnou stáhnout a vyzkoušet tak, jak by vašim systémům slušel nový kabát.

Software602 FUI