Hlavní navigace

Jaké známe chytré domácí roboty, které můžeme propojit s mobilem?

Komerční sdělení  Autor: © julien tromeur - Fotolia.com
Dnešní doba technologických inovací nám neustále přináší nové a nové věci, které nám zpříjemňují a zlehčují život.
6. 4. 2020

Sdílet

Technologická revoluce, která začala tím, když automobil nahradil koňské spřežení, pokračovala vznikem internetu a mobilních přenosných telefonů, se nyní přesunula do našich domovů v podobě domácích robotů.

Domácí roboti jsou stále populárnějším zpestřením každodenního života v domácnosti

Pomáhají nám s přípravou jídla, v podobě automatických mixérů, existují inteligentní překapávače kávy, které vám automaticky namelou, upraží a následně i uvaří čerstvou kávu na minutu přesně, aby první, co po probuzení ucítíte, byla lahodná vůně čerstvě připraveného šálku, čekajícího jen na vás.

Tito domácí roboti se dají v současnosti propojit s telefony pomocí různých mobilních aplikací. Ty nejlepší mobilní telefony se vyznačují tím, že vám umožní propojit své zařízení s domácím robotem a roboty tak můžete bez větších obtíží na dálku ovládat pouhým dotykem prstu.

V Kalifornii, kde je legální konzumace marihuany začaly v posledních letech vznikat lednicím podobné automatické pěstírny. Tito důmyslní domácí roboti jsou propojení s vaším telefonem a vzdáleni stovky kilometrů daleko si  díky nim můžete snadno vypěstovat svou vlastní rostlinu - třeba fíkus. 

Nejpopulárnější jsou robotické vysavače

Celosvětově nejpopulárnější formou domácích robotů jsou však robotické vysavače.

Jejich prodej zaznamenal v posledních pěti letech raketový vzrůst a dle stávajících prognóz by měl stejným tempem dále pokračovat. Jen od roku 2015 vzrostl podíl na trhu prodeje robotických vysavačů z 0.81 % na neuvěřitelných 2.54 % a dle prognóz by měl v roce 2025 tvořit již celých 5%. Jak vidíme, robotické vysavače jsou žhavým, novým a úspěšným produktem na trhu.

Zlehčují váš život, a pokud máte domácí vysavač, nemusíte se starat o neustálé udržování vašich podlah v kuchyni, či obývacím pokoji, jelikož váš šikovný pomocník to udělá každý den za vás. Podlahy budete mít tak krásně zametené a blyštivě čisté.

Nejlepší robotický vysavač roku 2020 jsou bezesporu ty od značky iRobot. Vyznačují se rychlým časem úklidu a oproti jiným vysavačům na trhu si bez problémů poradí s chlupy po vašich mazlíčcích. TESLA je zase nejlepší volbou, pokud za svůj robotický vysavač nechcete utratit více než 6000 korun. Je levný a mimořádně výkonný. Svojí efektivitou a výkonností překoná mnoho i daleko dražších vysavačů.

Existují i robotické sekačky nebo automatické bazénové vysavače

Robotické vysavače jako takové jsou součástí daleko většího a neustále vzrůstajícího fenoménu inteligentních pomocníků v domácnosti. Nejen vysavače, ale například i robotické sekačky, či automatické čističe bazé jsou v dnešní době již plně automatizovány a jediné co od vás, jakožto od spotřebitelů vyžadují je, abyste je jednoduše zapnuly a nechaly je dělat jejich práci. Vy tak můžete využít přidaný čas pro relaxaci. Otevřete si víno, lehněte si na houpací síť a s úsměvem na rtech poslouchejte, jak za vás umělá inteligence dělá vaši práci.

Co víc chtít?