Hlavní navigace

Netopte více, než je nutné a pořiďte si kvalitní termostatické hlavice

 Autor: {elena-t} / Shutterstock.com
Používáním termostatické hlavice můžete ušetřit až čtvrtinu nákladů za teplo. Slouží totiž k ovládání radiátorů u vás doma a vy sami si nastavíte, jak moc potřebujete danou místnost vytopit. Existuje spousta druhů tohoto skvělého pomocníka. Ty jednodušší se ovládají manuálně, ale koupit si můžete i chytré zařízení, které budete nastavovat pomocí telefonu.
17. 2. 2021

Sdílet

Výhody termostatické hlavice jsou nesporné

Termostatická hlavice je zjednodušeně řečeno termostat na topení s teplotním čidlem. Otvírá a zavírá vnitřní ventil podle toho, kolik stupňů chcete mít ve své místnosti. Stane se vašim nepostradatelným pomocníkem a má řadu výhod.

  • má velmi jednoduché ovládání,
  • můžete si nastavit rozdílnou teplotu v každé místnosti,
  • regulací můžete ušetřit spoustu peněz.

Druhy termostatických hlavic

Nejběžnější jsou mechanické hlavice – většinou je lze nastavit na 5 různých stupňů. V dnešní době už se na trhu však dají sehnat i chytré hlavice, které si můžete naprogramovat. Mají displej, na němž si nastavíte konkrétní teplotu. Ty nejšikovnější se dají ovládat přes chytrý telefon. Spárují se pomocí Wi-Fi se všemi zařízeními ve vaší chytré domácnosti a můžete si nastavovat během dne různé teploty. Aby však mohly fungovat, potřebují baterie a vy je čas od času musíte zkontrolovat.

V čem jsou lepší chytré termostatické hlavice?

Klasická manuální termostatická hlavice dokáže vytopit vaši místnost pouze v pěti možných provedeních. Ta chytrá vypne topení hned, jak odejdete z domu a zapne ho chvíli před tím, než se vrátíte, abyste opět přišli do vytopeného prostoru. Umí toho však ještě víc.

  • Vede statistiky vytápění, což může být z dlouhodobého hlediska velmi zajímavé.
  • Dá se ovládat pomocí hlasového asistenta nebo prostřednictvím aplikace.
  • Přizpůsobí vytápění podle předpovědi počasí, kterou si stahuje online.
  • Dostanete upozornění na otevřené okno.

Mezi nejlepší termostatické hlavice patří Danfoss Eco BT bílá nebo Netatmo Additional Smart Radiator Valve.

Na koupi termostatické hlavice byste neměli šetřit. Ušetří vám totiž daleko více peněz. Čtěte též recenze jiných majitelů tohoto skvělého pomocníka. Pomůže vám to s koupí té správné.