Hlavní navigace

Neznámé značky mobilů jsou v kurzu

 Autor: (c) bloomua - Fotolia.com
Není to tak dávno, co na český trh přišly relativně nové značky mobilních telefonů, které do té doby nikdo příliš neznal.
11. 12. 2013

Sdílet

(PR článek)

Na našem trhu mají sice stále velmi omezenou distribuci, avšak je nutno říct, že se v poslední době těší čím dál větší oblíbenosti. Které z nich by neměly uniknout vaší pozornosti?

 

Tvrzení z úvodních vět se týká především značek Xiaomi, ZOPO a Lenovo. Poslední jmenovaná značka je sice známým výrobcem IT technologií, její počítače, notebooky či tablety jsou na trhu už dlouhá léta a velmi úspěšně se prodávají, do mobilních telefonů však začala firma dělat až v posledních letech a v České republice se jejich distribuce rozmohla teprve nedávno díky jednomu jedinému prodejci.

 

Lenovo není jen počítač

Jako bylo řečeno, značka Lenovo je zaběhnutá i u nás. Vlastně patří k největším výrobcům IT technologií vůbec. Aby firma této pozice docílila, musela podniknout dlouhou cestu. Co se však mobilních telefonů týče, nasadila hned od začátku laťku velmi vysoko. Díky tomu je tak nyní k sehnání řada mobilů střední třídy, ale také několik špičkových kousků, které rozhodně stojí za pozornost a neurazily by ani ty nejnáročnější. Příkladem budiž Lenovo K900, model, který se řadí mezi absolutní špičku na současném trhu telefonů a to rozhodně právem. Mezi další zajímavé kusy lze zmínit Lenovo P780 nebo odolný A660, který je skvělým kompromisem mezi kvalitními parametry a certifikací, jež umožňuje bez problémů a beze strachu pády i potápění telefonu.

 

Seznamte se s mobily Xiaomi

Další dosud ne příliš známou značkou je Xiaomi. První mobilní telefon od této firmy vznikl teprve v roce 2011, ale ani Xiaomi nezůstalo zkrátka a začalo s výrobou ve velkém. Je třeba vyzdvihnout především displeje, kterými se Xiaomi zabývá velmi důkladně a také podle toho vypadají. Kromě nich se firma specializuje i na precizní parametry jako například procesory, kterými své telefony rozhodně nijak neochuzuje; naopak, podrobuje své modely těmi nejkvalitnějšími hardwarovými prostředky. Tím ze svých modelů dělá vysokou třídu, za kterou by se nemusel stydět ani ten nejnáročnější uživatel. Bombou mezi telefony Xiaomi jsou například modely MI2S nebo nejnovější MI3, který je díky svému procesoru aktuálně považován mnohými za nejvýkonnější mobilní telefon na světě. Firma Xiaomi si dává i do budoucna velmi vysoké cíle, takže se nelze netěšit, co dále předvede.

 

Preciznost od ZOPO Mobile

Nejmladší firmou mezi třemi značkami, které zatím existují spíše ve stínu zaběhnutých klasik jako Samsung či Apple, je firma ZOPO Mobile. Mobily ZOPO jsou dalším přírůstkem do rodiny velmi kvalitních, precizně vyrobených telefonů, které zatím evropská veřejnost příliš nezná a to je velká škoda, protože i ZOPO patří k důkladným producentům, kteří si nikdy nenechají ujít nejnovější trendy a vybavují své mobily špičkovými parametry. Příkladem může být ZOPO C2, ZOPO C3 nebo ZOPO ZP980. Tyto telefony se mohou chlubit především geniálními displeji, které mají vysoce jemné zobrazení díky FullHD rozlišení, ale ani ostatní parametry nejsou žádnou ostudou – např. čtyřjádrový procesor Cortex A7 s taktem 1,5 GHz mluví za vše. Navíc nabízí možnost použití dvou SIM karet, k čemuž se zatím zaběhnutí výrobci neodhodlali.

 

Objevte skvělé mobily střední cenové třídy

Tyto značky mobilů by možná nestály nijak zvlášť za pozornost, kdyby je nespojovala jedna unikátní výsada – všechny mobily od ZOPO, Xiaomi i Lenovo si drží cenovou hladinu na úrovni střední třídy, i přesto, že poskytují špičkové parametry odpovídající třídě vyšší až velmi vysoké. Žádný jiný výrobce se takovými cenami chlubit nemůže, protože za parametry, které má například Lenovo K900, zaplatíte jindy téměř 20 tisíc korun, K900 nicméně lze v současné době na českém trhu sehnat za něco málo přes 12 tisíc korun. Proto se telefony hodí především těm, kteří chtějí špičkové funkce, parádní kvalitu a precizní zpracování, ale nechtějí za mobil přeplácet jen pro značku.