Hlavní navigace

Pořiďte si nejvýkonnější server s přihlášením přes mojeID

 Autor: ZonerCloud
ZonerCloud, přední český poskytovatel cloudových služeb, ohromuje vysokým výkonem a skvělou dostupností.
29. 11. 2021

Sdílet

V unikátním srovnávacím testu porazil všechny konkurenční poskytovatele. Jeho předností je i podpora služby mojeID, díky které se nemusíte na ZonerCloudu registrovat a pouze využijete svůj MojeID účet.

ZonerCloud se letos podrobil jedinečnému průzkumu konkurenceschopnosti a obstál ve srovnání s nejužší světovou špičkou.Cílem velkého testu bylo zjistit, jak si ZonerCloud v porovnání se světovými lídry vede nejen cenově, ale také co do nabízených parametrů či zákaznické podpory.

Konkurenční poskytovatelé ve srovnání 

Do srovnání byli zahrnuti tři největší hráči na trhu:

  • Amazon Web Services (dále jen AWS) 

  • Google Cloud (dále jen Google) 

  • Microsoft Azure (dále jen Azure)

Naměřené hodnoty 

Předmětem srovnání bylo testování výkonu při provozu základního webového serveru, běhu webových aplikací, kompilace kernelu, komprese dat, výkonu disku a databáze in-memory. ZONER ve srovnání s AWS, Azure a Google vyšel jako nejlepší v drtivé většině měřených parametrů.

1) Provoz webového serveru (Apache http Server)

2) Provoz aplikačních skriptů (PHPBench)

3) Kernel kompilace (Timed Linux Kernel Compilation)

4) Komprese dat (7-Zip Compression)

5) Výkon disku (Dbench)

6) Databáze in-memory (Redis)

ZonerCloudve srovnání s vůdci světového trhu vítězí nejen ve výkonnostních parametrech, ale i v otázce ceny. Jako jediný na trhu totiž nezpoplatňuje přenos dat, čímž dlouhodobě drží svou cenu hluboko pod průměrem konkurence.

CO JE TO MOJEID?

Pro přístup do administrace služeb ZonerCloudu můžete využít bezplatnou službu mojeID. Jedná se o službu, která umožňuje snadné ověření totožnosti uživatelů na internetu, podobně jako třeba občanský průkaz v offline světě. Uživatelé mojeID tak mohou používat jednotné identifikační údaje pro přihlašování k různým webovým službám, mezi které patří i ZonerCloud. Před objednáním či přihlášením do služby, tak není třeba zakládat nový účet a procházet mnohdy zdlouhavým procesem registrace.

Díky mojeID máte všechny registrace či objednávky na pár kliknutí. Informace o sobě vyplňujete pouze jednou, a to přímo v systému mojeID. Ke všem partnerským službám se už pouze přihlásíte tlačítkem „Přihlásit přes mojeID”, vyberete si, jaké údaje chcete službě poskytnout, a je to. Stačí si tak pamatovat jen jedno uživatelské jméno a heslo.

MojeID (www.mojeid.cz) provozuje CZ.NIC, správce domény .CZ, s cílem zvyšovat bezpečnost a uživatelský komfort v online prostředí.