Hlavní navigace

Program konference Mobile Internet Forum 2021 je kompletní

 Autor: Internet Info
Za každou novou mobilní aplikací je nápad. A za každým takovým nápadem je inspirace. Přijďte ji načerpat a setkat se s odborníky na novinky v oblasti mobilního internetu.
7. 9. 2021

Sdílet

Na 14. ročníku konference Mobile Internet Forum vás i tentokrát čekají aktuální data, nejnovější trendy i veleúspěšné projekty ze světa mobilního internetu, mobilních aplikací, analytiky i zpracování dat. Přijďte si pro​ pořádnou dávku inspirace. Startujeme už 23. září 2021.

Témata konference:

 • Zkušenosti z vývoje a implementace mobilních aplikací

 • Zadávání výroby mobilních aplikací interně i externě

 • Co s sebou vlastně nese vývoj licencovaného softwaru?

 • Nová generace mobilní analytiky a její nástroje

 • Pohled legislativy na práci s daty

 • Know – how inovativních aplikací: Digital Green Passport, aplikace Záchranka

 • Chytrá komunikace měst – Můj rozhlas a platforma Bolt

 • Trh mobilních operátorů a jejich úloha v mobilním ekosystému

 • Mobilní návštěvnost a objem mobilní inzerce

 • Osobní asistent pro nakupování Moje Makro od AppElis 

 • Audio platformy na vyžádání

Ukázka konkrétních přednášek:

Jak zadávat, vyvíjet a testovat mobilní aplikace

Dominik Veselý z Ackee představí aktuální trendy ve vývoji mobilních aplikací a na příkladech z praxe vysvětlí, jak je zadávat ať už interně nebo externě, kdy vyvíjet nativně nebo jaké nástroje používat. 

O tom, proč se ČSO​B rozhodla vyvíjet své mobilní bankovnictví v kontinuálním dialogu se svými klienty a jaké má tenhle přístup výhody, bude mluvit Lída Hašková v tandemu s UX/UI expertem Ondřejem Strakou z eMan.​

Nová generace mobilní analytiky a vizualizace dat

JiříViták zespolečnosti Digitální architekti představí mobilní analytiku nové generace, její marketingové využití a vizualizaci dat. Ukáže také základní fungování nástrojů jako Firebase, Google Analytics 4 či Smartlook, které výrazně usnadňují práci s daty. 

Chytrá komunikace měst 

Mnoho měst pochopilo, že informace ze samosprávy musí přijít za lidmi, nikoliv naopak. To, jak funguje komunikace pomocí aplikace Mobilní rozhlas, a následné vyhodnocování kampaní a využití kontaktů bude od Ondřeje Švrčka z MUNIPOLIS zajisté inspirací i pro komerční využití. Od Romana Sysla uslyšíte, jak mohou data z mobilních aplikací pomáhat zlepšovat proměnu města, veřejné služby nebo dokonce infrastrukturu pomocí platformy Bolt.

Trh mobilních operátorů, mobilní návštěvnost a inzerce

Koronavirová krize nám pořádně vychýlila statistiky, co se týče konzumace internetu, konkrétního obsahu i množství času stráveného on-line. Jsme teď na cest​ě zpět? To, jak vypadá nový normál z pohledu mobilní návštěvnosti a mobilní inzerce, vám​ na konkrétních datech ukáží Tereza Tůmová a Petr Kolář ze Sdružení pro internetový rozvoj v České republice.

Pohled legislativy na práci s daty

Jak to vypadá s novou evropskou úpravou digitálních dat (ePrivacy)? Zaznamenali jste, že se změnila praxe ohledně cookies a že se letos Úřad zaměřil na obchodní sdělení, posílané prostřednictvím operátorů? Právní změny důležité pro práci s daty ukážeadvokátka Petra Dolejšová.

A to rozhodně není všechno. Představíme mobilní aplikaci Digital Green Passport, která by měla usnadnit cestování po Evropě, mobilní aplikaciZáchranka, i průběh vývoje úspěšné retailové aplikace Moje Makro. Dozvíte se,co s sebou vlastně nese vývoj licencovaného softwaru.

Potkejte se s odborníky na svět mobilního internetu a mobilních aplikací osobně v pražském hotelu Jalta, už 23. září 2021. Kompletní program konferenceMobile Internet Forum naleznete na stránkách TUESDAY.cz, kde se můžete pohodlně zaregistrovat.

Generálním partnerem konference je společnost eMan, mediálními partnery akce jsou Cnews.cz, SMARTmania.czMobilenet.cz, Dotekomanie.cz, Jablíčkář.cz a Letem světem Applem, produktovým partnerem EasyEvent. Organizátorem jsou server Lupa.cz a TUESDAY Business Network, produkci zajišťuje Internet Info