Hlavní navigace

Slevový kalendář elektro – kdy je nejlepší nakupovat mobily, notebooky nebo domácí pomocníky?

 Autor: Pixabay
Vývoj cen na trhu má své neměnné zákonitosti.
13. 10. 2020

Sdílet

Vývoj cen na trhu má své neměnné zákonitosti. A pokud patříte mezi zákazníky, kteří podléhají náhlým nákupům jen minimálně, a naopak si všechno dobře plánují, pak máme pro vás jednoduchého a praktického pomocníka, díky němuž už za své elektronické pomocníky nikdy neutratíte víc, než je nezbytně třeba.

Rozdělili jsme vše do přehledných kategorií. Vyplatí se tedy vzít si k ruce kalendář a jednotlivá období si poznamenat. Nejde o proměnlivý trend, ale naopak o univerzálně platný princip, díky němuž ušetříte nejenom letos, ale třeba i za pět let.

Podzim je perfektní dobou pro nákup mobilních telefonů

Rozbil se vám starý smartphone? Dosluhuje vám už Nokie nebo naopak pátráte po nejnovějších peckách za tu nejdostupnější cenu? Pak byste měli vědět, že na podzim se vám k těmto nákupům nabízí nejvhodnější příležitost.

Právě podzimní měsíce vám umožní pořídit si nový mobil s výraznou slevou. Je to tím, že právě od konce prázdnin míří na pulty našich obchodů tzv. dotované mobilní telefony. Jde o kousky, podporované jednotlivými mobilními operátory. A jak je to s výší slevy? Ta může dosáhnout klidně i 50 %. Na oplátku se však musíte zavázat ke sjednání některého z nabízených tarifů. Tento závazek bývá obvykle na rok nebo dva.

Vyzkoušet můžete i Black Friday

Máme samozřejmě na mysli ten opravdový, který se v zahraničí slaví 27. listopadu. Tato zámořská tradice už naštěstí dorazila i k nám, takže si můžete pořídit elektroniku všeho druhu s opravdu výraznými slevami. Nejčastěji se pohybují okolo 30 %, takže ve srovnání s okolím je náš Černý pátek trochu skromnějším příbuzným.

V zámoří běžně slevy v tento den atakují i 60–70 %, v ojedinělých případech i více. Není tedy divu, že mnozí zákazníci, kteří chtějí v tento výrazně ušetřit, před obchody doslova zakempují a netrpělivě čekají na ranní otvíračku. Všem slevám vévodí zejména elektro, takže pokud se už doma delší dobu díváte na svůj dosluhující mixér, nebo chcete udělat rodičům radost třeba novou televizí, máte k tomu na konci listopadu jedinečnou příležitost.

Náš tip: Nemáte čas čekat tak dlouho a vyloženě se vám příčí šílenství, které tyto slevy často provází? Vyzkoušejte slevy a výprodeje na Alza.cz, na nichž můžete často ušetřit opravdu výrazné částky.

Počkejte si na povánoční slevy

Dalším bodem, který v našem přehledném kalendáři rozhodně nesmí chybět, jsou rozhodně výprodeje, které následují po vánočních svátcích. Jakmile se obchody 27. prosince otevřou, můžete zkusit své štěstí. Úspora se obvykle pohybuje v řádech desítek procent. Ve hře bývá nejčastěji oblečení, šperky nebo vybavení do domácnosti, ovšem zapomenuta není ani elektronika nebo mobilní telefony.

Pokud máte štěstí, můžete narazit i na slevy ve výši mezi 30–50 %. Ovšem ty největší atakují klidně 70% slevy! A to se rozhodně vyplatí.

Náš tip: Potřebujete elektroniku jak dárek na Vánoce? Pak neváhejte a vyzkoušejte výhodné slevové kupóny s jednoduchým uplatněním v e-shopech od Bonipo.cz.

Kdo si počká na léto…

Jaro elektronice nepřeje, zato letní měsíce už ano. Prodejny elektra i obchodní domy se začnou zbavovat zbylých zásob, a to v čele s nejrůznějšími spotřebiči do domácnosti. Milovníci mobilních telefonů si tentokrát na své nepřijdou, ovšem fajnšmekři bažící po nové LED nebo LCD televizi, domácím kinu nebo herní konzoli budou na koni.

Slevy jsou poměrně výhodné – v průměru dosahují 20–30 %. Výjimečně mohou akční nabídky atakovat i mnohem vyšší hodnoty. Takže pokud nechcete za elektroniku utratit víc, než musíte, pak se rozhodně vyplatí si toto období pohlídat.