Hlavní navigace

Vlajkové lodě stranou! Vybíráme mobil s nejlepším poměrem kvalita vs. cena

 Autor: PCWorld.com
Současný trh se smartphony je poměrně rozmanitý, co se značek i modelů týče. Pokud plánujete zakoupení nového mobilního telefonu, nejspíše si nejprve vyhledáte informace a recenze na internetu, abyste nekoupili zajíce v pytli od tygra.
30. 11. 2018

Sdílet

V následujících řádcích se však nezaměříme na vlajkové lodě, o nichž se každou chvíli píše, ale na méně známé modely, které nabízí perfektní poměr kvalita vs. cena.

Gigaset GS370 Plus Dual SIM

První námi vybraný smartphone je Gigaset GS370 Plus Dual SIM disponující 5,7palcovým IPS displejem s odolným 2,5D sklem. Displej má rozlišení 1440×720 pixelů. Uvnitř přístroje se nachází 8jádrový procesor s taktovací frekvencí 1,5 GHz a 4 GB RAM. Videa, fotografie, soubory a další média si můžete ukládat do 64GB interní paměti, kterou je možné rozšířit o microSD do 128 GB. Jestliže rádi fotíte, potěší vás přítomnost duálního zadního fotoaparátu s rozlišeními 13 megapixelů a 8 megapixelů. Pro focení selfie zase poslouží 8megapixelový přední fotoaparát. Smartphone je vybaven 3000mAh baterií a čtečkou otisků prstů. Gigaset GS370 Plus Dual SIM vás vyjde na 5 990 korun.

MOTOROLA Moto G5s DS Lunar Grey

Ve stejné cenové relaci se nachází také MOTOROLA Moto G5s DS Lunar Grey. Za 5 899 korun se vám do rukou dostane 5,2palcový smartphone s IPS displejem s rozlišením 1920×1080 pixelů. Stejně jako předchozí model, tak i MOTOROLA Moto G5s DS Lunar Grey je poháněn 8jádrovým procesorem, ovšem s taktovací frekvencí 1,4 GHz. Uvnitř zařízení najdete 32GB interní paměť s možností rozšíření o microSD a 3 GB RAM. Záda jsou zdobená 16megapixelovým fotoaparátem a v přední části nechybí 5megapixelová kamera. Do smartphonu si také můžete dát dvě SIM karty. Chytrý telefon ještě disponuje 3000mAh baterií.

Meizu M6 Note

O něco levnější je Meizu M6 Note, který seženete už za 4 690 korun. Meizu M6 Note je 5,5palcový smartphone s rozlišením 1920×1080 pixelů, jemuž nechybí 8jádrový procesor s taktovací frekvencí 2 GHz. Samozřejmostí jsou 3 GB RAM a interní paměť o velikosti 32 GB. Potěší vás, že podporuje microSD až do 256 GB. Stejně jako první zmíněný smartphone, tak i Meizu M6 Note má duální fotoaparát a ještě lepší přední kameru s rozlišením 16 megapixelů. Jestliže hledáte zařízení, které vám vydrží dlouho nabité, jedná se o jednoznačnou volbu, protože tento přístroj má 4000mAh baterii. V neposlední řadě smartphone nabízí čtečku otisků prstů, dva sloty pro SIM karty a podporu Wi-Fi, LTE, Bluetooth a GPS, což má dnes samozřejmě snad každý smartphone.

Informace k jednotlivým smartphonům nám poskytl internetový obchod expert.cz, kde výše zmíněné mobilní telefony najdete k zakoupení za skvělé ceny.