Hlavní navigace

Výhody a nevýhody koupě nemovitosti v dražbě

 Autor: Leadgenia
Zakoupit nemovitost v dražbě může být sice výhodné, ale také tak trochu rizikové. Proto zvažte, jestli není vhodnější koupit nemovitost přes realitku.
6. 10. 2021

Sdílet

Jednou z možností, jak koupit nemovitost za dobrou cenu, je nemovitost v dražbě. Výhoda v podobě ušetřených nákladů ale nemusí být vyvážena riziky, které z této transakce hrozí. 

  • Musíte například počítat s tím, že s domem koupíte i současného nájemníka. 

  • Další nevýhodou je to, že i v případě, že najdete skryté vady, není možné od smlouvy odstoupit a nemovitost reklamovat. 

Je také dobré vědět, že doby, kdy byla téměř každá dražená nemovitost levná, už jsou dávno pryč. Dnes záleží především na lokalitě, ve které se nachází. 

  • Výhodný nákup dražené nemovitosti se může týkat kupříkladu chat nebo chalup. 

  • Další výhodná koupě se může týkat pozemku na venkově. 

Je tedy zapotřebí zvážit všechna pro a proti a podle toho se nakonec rozhodnout.

Zjistěte si podmínky bankovních i nebankovních věřitelů

Možná, že usoudíte, že bude přeci jen bezpečnější koupě nemovitosti přes realitku. V tomto případě také nebudete mít problém požádat o hypotéku u některé banky. Jaké jsou současné úrokové sazby a jaké podmínky by čekaly konkrétně vás, vám snadno a rychle vypočítá hypoteční kalkulačka. Druhou možností, kde vám může být nabídnuta vhodná půjčka, jsou nebankovní instituce. 

  • Nebankovní půjčka je vhodná především pro klienty, kteří buď na finanční pomoc velice spěchají anebo mají nějaký problém, který je pro banku nepřekročitelný. 

  • Nebankovní půjčka je totiž vyřízena velice rychle a v mnoha případech prostřednictvím internetu. 

Pokud se chcete o této možnosti dozvědět více, pak můžete podobné produkty hledat pod označením půjčka online. Vyřízení nebankovní půjčky je také rychlé i z důvodu omezeného papírování. 

  • Nebankovní poskytovatelé mají své požadavky a podmínky nastavené jinak a často tolerují i záznamy v registrech nebo nedostatečné příjmy. 

  • Klientům jsou nastaveny podmínky přesně na míru. Proto zde může uspět téměř každý žadatel.