Hlavní navigace

Xiaomi Redmi – jeden z nejžádanějších mobilů na trhu

 Autor: Sergiy Borakovskyy / Shutterstock.com
Patří mezi telefony, o které je v poslední době velký zájem. Je spolehlivý, kvalitní, elegantní, uživatelsky příjemný a cenově přístupný.
14. 9. 2020

Sdílet

Ano, řeč je o smartphonu Xiaomi Redmi, telefonu, který patří do kategorie mobilů s vyšší specifikací a který bývá recenzenty velmi pozitivně hodnocen.

 

Xiaomi Redmi Note 9 LTE 128GB

Mezi nejvíce prodávané typy tohoto telefonu patří Xiaomi Redmi Note 9 LTE 128GB. Tento telefon je vybaven osmijádrovým procesorem, pamětí RAM 4 GB a interní pamětí 128 GB, vstupem pro Micro SD kartu, USB-C a dvěma fotoaparáty. Zadní fotoaparát má parametry 48 Mpx (f/1,8) + 8 Mpx (f/2,2) + 2Mpx (f/2,4) + 2 Mpx (f/2,4), přední má rozlišení 13 Mpx. Baterie je velmi spolehlivá, rychle se nabíjí a dlouho vydrží. V telefonu je operační systém Android 10.0 a je dostupný v různých barvách, při čemž nejčastější je modrá varianta.

 

Poměr cena výkon

Asi největším bonusem telefonu Xiaomi Redmi je jeho cena. Ta se na první pohled může zdát až podezřele nízká, avšak za tuto cenu získáte telefon, který bude mít parametry smartphonů několikanásobně dražších. To je jeden z hlavních důvodů, proč je tento telefon u většiny uživatelů tak populární. V průměru se dá koupit tento typ telefonu za cenu pod hranicí 6000 korun, což je v této kategorii bezkonkurenční. Samozřejmě některé varianty jsou i dražší, záleží na vybavení a velikosti paměti.

 

Široká variabilita značky Xiaomi?

Kromě již zmiňované příznivé ceny je další výhodou těchto mobilů jejich široká variabilita. Můžete si tak vybírat z nejrůznějších kombinací a přizpůsobit si telefon právě svým potřebám přesně na míru. Některé typy Xiaomi disponují nadměrně velkou obrazovkou, jiné jsou zase odlehčené a některé mají zase čistý operační systém Android bez nástavby. Záleží už jen na vás, který zvolíte.