Hlavní navigace

Je Apple Mac nejspolehlivější počítač?

23. 2. 2010

Sdílet

Je Apple Mac nejspolehlivější počítač?

 

Macy se v anketě americké společnosti Rescuecom staly nejspolehlivějšími již třetí rok po sobě. Počítače od Apple porazily značky jako Asus, Lenovo, Toshiba a HP. Náskok Apple před Asusem, který obsadil druhé místo, však byl menší, než kdy před tím. Zcela propadl Dell, druhý největší výrobce počítačů na světě, který obsadil až devátou příčku.

"Řekl bych, že Dell má stále problémy," říká Josh Kaplan z Rescuecom. Na druhou stranu skóre Asusu je každým rokem lepší a společnost v hodnocení šplhá strmě vzhůru.

Kaplan také pochválil dva výrobce počítačů, kteří i když mají na nejdůležitějším světovém trhu, v USA, malé zastoupení, zákazníci se na ně mohou vždy spolehnout. "Samsung a Panasonic se o své zákazníky starají velmi dobře," říká Kaplan. Podle Rescuecom se zatím nedá říct, jaký dopad na podporu počítačů mělo vydání Windows 7. "Zaznamenali jsme zvýšený počet telefonátů od lidí, kteří chtěli přejít z Windows XP nebo Vista na Windows 7. Neřekl bych ale, že to je pro podpory výrobců počítačů nějaký větší problém," dodává Kaplan.

Jak jsme se již zmínili, citovaná anketa probíhala v USA, kde je trh s počítači poněkud odlišný od toho evropského. Myslíte si, že by Apple podobného úspěchu dosáhnul i v našich podmínkách?

Zdroj: ComputerWorld

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?