Hlavní navigace

Betaverze Google Earth 5 je na světě a s ní mnoho nových funkcí

3. 2. 2009

Sdílet

Google Earth umožňuje uživatelům studovat planetu Zemi sledováním satelitních snímků, prohlížením map a terénů, 3D zobrazením budov a obydlených oblastí či sdílením fotografií a jiných multimédií vložených ostatními uživateli.

 

Novinkou v Google Earth 5 je možnost 3D prohlížení mořského dna. V závislosti na grafickém výkonu vašeho počítače můžete dokonce vidět pohyb vln, když svůj pohled více přiblížíte. Dříve dokázal Google Earth pouze 2D zobrazení mořského reliéfu, ale nyní můžete vidět 3D terén pod hladinou. Přidány byly také enviromentální informace o jednotlivých částech oceánů včetně rybářské aktivity a migraci velryb. Dalším vylepšením je možnost podívat se do historie a dle archivních satelitních snímků vidět, jak vypadala Země v konkrétním okamžiku.

 

Nyní nově existuje možné také důkladně prozkoumat i další planetu – Mars. Google Earth 5 obsahuje jeho satelitní snímky a dává možnost k 3D průzkumu jeho povrchu. Dokonce můžete podrobně prostudovat ta místa, kam již zavítaly pozemské sondy.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality