Hlavní navigace

Canon EOS 60D - novinka v řadě zrcadel

30. 8. 2010

Sdílet

Zrcadlovka EOS 60D, která nahradí předchozí model EOS 50D, nabízí snímač velikosti APS-C s rozlišením 18 megapixelů a obrazový procesor Canon DIGIC 4. Výkon procesoru umožňuje vysokorychlostní sekvenční snímání rychlostí 5,3 sn./s v sériích až 58 snímků JPEG v plném rozlišení.

Canon EOS 60D

 

Standardní rozsah ISO 100–6400 lze rozšířit až na hodnotu 12 800, systém automatického ostření používá 9 bodů křížového typu (AF). Zrcadlovka EOS 60D používá systém měření iFCL s 63zónovým dvouvrstvým senzorem, který Canon poprvé použil u modelu EOS 7D. Výklopný širokoúhlý LCD displej se pochlubí úhlopříčkou 7,7 cm (3,0“), poměrem stran 3 : 2 a rozlišením 1 040 tis. bodů.

Fotografové mohou zesílit atmosféru snímané scény použitím režimů Portrét, Krajina, Detail, Sport, Noční momentka nebo s pomocí režimu Kreativní AUTO, které zajistí nastavení podle osvětlení a typu scény. Různých efektů lze pak dosáhnout při fotografování s použitím vylepšených nastavení funkce Basic +, jako např. nastavení Denní světlo, Zataženo nebo Západ slunce, nebo s pomocí přednastavených stylů Picture Styles, např. Živé barvy (Vivid), Měkké podání (Soft), Teplé barvy (Warm) nebo Monochromatický snímek (Monochrome).

 

Canon EOS 60D


Procesor DIGIC 4 umožňuje zpracování snímků RAW přímo ve fotoaparátu a fotografům dovoluje úpravu nastavení, jako je jas, kontrast, vyvážení bílé nebo korekci zkreslení či chromatických vad. Takto upravené obrázky lze poté uložit ve formátu JPEG, kdy jsou připravené k tisku, nahrání do počítače nebo na web.

EOS 60D je vybaven řadou filtrů pro kreativní zpracování snímků přímo ve fotoaparátu - k dispozici je například  Zrnitý čb snímek (Grainy B/W), Měkké zaostření (Soft Focus), Efekt Hračkový fotoaparát (Toy Camera Effect) a Efekt Miniatura (Miniature Effect).

EOS 60D  podporuje záznam HD videa (1920 x 1080p), pro který si uživatelé mohou volit frekvenci snímání z možností 30 sn./s, 25 a 24 sn./s a 60 a 50 sn./s pro video 720p. K dispozici je také funkce Movie Crop, která při snímání využívá centrální oblast snímače (640 x 480 pixelů) a dosahuje  až sedminásobného zvětšení ohniskové vzdálenosti objektivu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?