Hlavní navigace

Canon IXUS 300 HS - luxusnímu kompaktu nevadí tma

17. 5. 2010

Sdílet

Canon IXUS 300 HS je stylový digitální fotoaparát nabízející také funkci záznamu HD videa (High Definition). Tento nový model, který na trh přichází v ocelově stříbrném, matném černém a lesklém bílém provedení, nabídne  podle výrobce kombinaci technologií a funkcí, rychlosti, přívětivého ovládání a možností pro tvůrčí vyžití.

IXUS 300 HS disponuje novým HS systémem, jenž s pomocí snímače CMOS s rozlišením 10,0 megapixelů a  procesoru DIGIC 4 zajišťuje potřebnou kvalitu snímků při fotografování za slabého světla, s nastavením vyšších citlivostí a při vysokorychlostním snímání. Širokoúhlý objektiv se světelností f/2,0 umožňuje použití kratších expozičních časů a vypíchnutí objektů pomocí rozostření pozadí.

 

Canon IXUS 300 HS

Nový HS systém podle Canonu umožňuje dosažení potřebné kvality snímků při fotografování v prostředích s nízkou hladinou osvětlení, jelikož dokáže využít schopností obrazového snímače CMOS typu „back-illuminated“ a procesoru DIGIC 4. Dovoluje tak údajně fotografování v plném rozlišení při nastavení citlivosti ISO až do hodnoty 3200 a napomáhá omezení úrovně obrazového šumu v celém rozsahu citlivosti ISO . Při použití režimu Slabé osvětlení (Low Light) lze na fotoaparátu nastavit ještě vyšší úrovně citlivosti, a to do maximální hodnoty ISO 6400, kdy fotoaparát snímá fotografie s rozlišením 2,5 Mpix a nabízí nastavení pro snímání večerních akcí a nočních záběrů.

K výkonu fotoaparátu při snímání za slabého světla přispívá také zdokonalený 28mm širokoúhlý objektiv se světelností f/2,0 a 3,8x optickým zoomem. Stabilizátor obrazu (IS) fotoaparátu používá moderní technologii založenou na posunu optických členů objektivu, která má zajistit ostrost fotografií při nižším množství světla.

HS systém snímači CMOS údajně dovoluje zachytit také rychlé akce, a to díky funkci kontinuálního snímání rychlostí až 3,7 sním./s v plném rozlišení 10,0 Mpix nebo až 8,4 sním./s v rozlišení 2,5 Mpix v režimu Vysokorychlostní sekvence (High Speed Burst). Oba režimy vysokorychlostního snímání nejsou nijak omezeny, co se počtu snímků v sérii týče, a lze je používat non-stop až do zaplnění paměťové karty.  Zajímavostí tohoto modelu je video v režimu Super Slow Motion Movie (Mimořádně pomalé video), v němž fotoaparát snímanou akci zaznamená rychlostí 240 sním./s a pak ji dokáže přehrát podstatně nižší rychlostí 30 sním./s.

LCD displej PureColor II G s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0") je opatřen povrchovou vrstvou z odolného temperovaného skla a nabízí vysoký kontrast a široký pozorovací úhel, který usnadňuje fotografování velkých skupin a objektů z neobvyklých pozic. Poměr stran 16 : 9 je ideální pro natáčení a sledování videa v kvalitě HD; obraz pokrývá celou plochu displeje a vizuální zážitek nenarušuje černý okraj v horní a dolní části obrazu.

Kruhový volič citlivý na dotek umožňuje rychlé a snadné procházení menu a pořízených snímků. Součástí uživatelského rozhraní je také nápověda (volba „Rady a tipy“ – Hints & Tips), která uživatelům poskytuje vysvětlení různých nastavení fotoaparátu a seznamuje je s jeho četnými funkcemi a jejich použitím.

IXUS 300 HS vybaven funkcí snímání HD videa (720p) se stereofonním zvukem.  Integrovaný HDMI miniport umožňuje prohlížení pořízených fotografií i videosnímků na obrazovkách s rozhraním HDMI včetně televizorů HDTV.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?