Hlavní navigace

Facebook má oficiálně 500 milionů uživatelů a další přibývají

22. 7. 2010

Sdílet

Facebook včera potvrdil, že jeho populární sociální síť má již přes půl miliardy aktivních uživatelů. A noví uživatelé prý rychle přibývají.

"Je to významný milník pro všechny z vás, kdo se podíleli na šíření Facebooku po celém světě," napsal šéf společnosti, Mark Zuckerberg, na oficiálním blogu. "Nyní má mnohem více uživatelů možnost komunikovat s lidmi, na kterých jim záleží."

Při příležitosti oslav pěti set milionů uživatelů oblíbená sociální síť vydala aplikaci Facebook Stories, díky níž uživatelé mohou sdílet své zážitky z Faceboooku. V současné době je Facebook největší sociální sítí na světě a její růst od spuštění v roce 2004 je obrovský.

I Facebook však na své cestě narazil na několik problémů a i když většina z nich byla vyřešena a záhy zapomenuta, ještě v současné době se mluví o ochraně soukromí na této sociální síti, která podle některých organizací (ale i vlád různých zemí) není dostatečná. Na Facebook se prý každý měsíc připojuje padesát milionů nových uživatelů, na druhou stranu spokojenost uživatelů se službami Facebooku podle několika průzkumů není příliš valná.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?