Hlavní navigace

Nečekané dopady přechodu prohlížeče Edge na jádro Chromium (2)

15. 12. 2018

Sdílet

Předchozí díl

Bohužel se tyto grandiózní vize nenaplnily. Namísto toho se aplikace postavené na HTML5 potýkaly s problémy v oblasti výkonu a kompatibility napříč platformami a zařízeními. V důsledku se potenciální nirvána plynulé sítě výpočetních možností, která by nás obklopovala, nikdy nenaplnila, a my se i nadále věnujeme úsilí přimět všechno, co vlastníme, k snadné a přímočaré vzájemné spolupráci.

Někdo by samozřejmě mohl namítnout, že upřednostňuje flexibilitu volby a unikátní charakteristiky jednotlivých platforem, navzdory výzvám integrace napříč různými platformami, typy aplikací atd., a to je bezesporu legitimní názor. Nicméně ani ve světě konzistentních softwarových standardů nikdy neexistoval záměr zabránit možnostem volby či přizpůsobování aplikací. Microsoft má v plánu využít některé ze základních standardů a mechanismu Chromia k vytvoření lepší, kompatibilnější verze prohlížeče Edge, aniž by vybudoval klon Chromu. To možná nezní tak důležitě, ale jde o důležitý poznatek, který oběma těmto společnostem (jakož i dalším, kteří využívají Chromium, například Amazonu) k jádru i nadále přidávat svoje vlastní tajné ingredience a nabízet speciální odkazy ke svým vlastním službám a další nabídce.

Přesunem masivní základny uživatelů Windows (jakož i uživatelů prohlížeče Edge na platformách Mac, Android a iOS, protože Microsoft oznámil svůj záměr vybudovat prohlížeče na Chromiu i pro všechny tyto systémy), převedla společnost jednostranně rovnováhu webu a prohlížečových standardů směrem k Chromiu. Což znamená, že se teď vývojáři aplikací mohou více koncentrovat na svoje úsilí založené na tomto standardu a zajistit dostupnost širší škály aplikací na různých zařízeních a platformách, a zároveň konzistentně pracovat.

Pokračování

Našli jste v článku chybu?