Hlavní navigace

Symantec představuje Norton 360 ve verzi 3.0

24. 3. 2009

Sdílet

Norton 360 v3.0

 

Norton 360 představuje bezpečnostní řešení, chránící osobní počítač i všechny typy online aktivit. Nová verze Norton 360 obsahuje dle slov výrobce bezpečnostní a výkonnostní vylepšení, která neustále udržují osobní počítač v dobré kondici a zvyšují pružnost online zálohování, čímž chrání důležité soubory. Norton 360 rozšiřuje online ochranu o kompletní verzi služby Norton Safe Web, která hodnotí bezpečí webových stránek.

Průměrná doba instalace Norton 360 se podle Symantecu pohybuje kolem jedné minuty a využívá méně než 10 MB paměti. Norton 360 rovněž využívá dvě technologie známé z Norton Internet Security 2009: pulzní aktualizace každých 5 – 15 minut a Norton Insight, která díky databázi důvěryhodných souborů zrychluje kontrolu počítače.

Norton 360 nyní obsahuje Norton Safe Web, službu navrženou pro zvýšení bezpečnosti práce v prostředí internetu, ať jde o prohlížení stránek, vyhledávání, nákupy nebo komunikaci. Vzhledem k existenci dnešních rafinovaných online hrozeb dokáže Norton Safe Web informovat návštěvníka stránek o hrozbách ještě před tím, než na danou stránku přejde. Servery společnosti Symantec analyzují bezpečnost webových stránek  algoritmem Intelligent Aging Algorithm a zároveň využívají poznatky získané dvacetimilionovou komunitou Norton Community Watch.

Norton 360 v3.0


Novinkou v produktu Norton 360 je Norton Backup Drive. Ta nabízí v rozhraní podobném Průzkumníku Windows snadnou správu zálohování. Navíc je možné zálohovat soubory na různá cílová zařízení jako jsou USB klíčenky, iPod, CD/DVD, Blue-Ray media nebo zabezpečené online úložiště.

Smart Startup Manager, další novinka v Norton 360 v 3.0, slouží ke správě programů spouštěných při zahájení činnosti systému Windows, které často zpomalují start počítače. Smart Startup Manager upozorňuje uživatele na nové programy spouštěné při startu a měří dopad každého z nich na výkon počítače. K ladění výkonu slouží i rozšířený Diagnostic Report s ukazatelem kompletního stavu počítače a doporučením pro jeho údržbu.

Uživatelé Norton 360 mohou využívat volně dostupnou podporu na webu, po telefonu i elektronickou poštou, a to i v češtině. V angličtině je dostupné rovněž Norton Users Discussion Forum, které slouží pro výměnu informací a zkušeností mezi uživateli, zaměstnanci Symantecu a dalšími diskutujícími. Počet jeho uživatelů se každý měsíc zyvšuje o zhruba 1200 a přibývá na něm přes 7000 nových příspěvků.

Cena a dostupnost

Norton 360 bude v České republice dostupný od 1. dubna 009, doporučená cena pro koncového uživatele s roční podporou činí 1859 Kč. Standardní edice Norton 360 obsahuje 2GB dat na zabezpečeném online úložišti s možností dokoupit další prostor. Norton 360 je dostupný rovněž v edici Norton 360 Small Business Edition 5 User Pack – doporučená koncová cena 3444 Kč  (včetně  10GB na zabezpečeném online úložišti).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?