Hlavní navigace

Online editace souborů v Capsa.cz

25. 11. 2009

Sdílet

Online editace souborů v Capsa.cz


Pokud pracujete s dokumenty v různých webových aplikacích, musíte se někdy při editování omezovat ve formátování a různých funkcích, které webové editory běžně nezvládají. A pokud si dokument stáhnete a pracujete na něm offline (např. ve Wordu, Excelu apod.), hrozí, že na něm bude paralelně pracovat váš kolega. Problémy tohoto charakteru se snaží řešit vývojáři systému pro sdílení dat Capsa.cz.

Capsa.cz jakožto webová aplikace pro sdílení souborů umožňuje svým uživatelům používat editaci vložených souborů přímo ve výchozím editoru, např. Wordu, Excelu, Photoshopu atd. Verzování umožňuje uživatelům, aby se vraceli ke starším verzím uložených souborů a měli přehled o své práci. Online editace slouží těm, kteří nechtějí soubory stahovat, ukládat na počítači a následně opět vkládat. Systém zamykání souborů navíc zaručuje, že si uživatelé nebudou přepisovat navzájem data a budou vždy pracovat jen s aktuální verzí.

V čem je online editace v systému Capsa.cz zajímavá?

•    Nemusíte soubor stahovat, ukládat do počítače a poté znovu vkládat do Capsy.
•   Online editace je plně kompatibilní s aplikacemi a editory, na které jste zvyklí - neprobíhá ve webových prohlížečích, ale přímo ve Vašem výchozím editoru (např. Word, Excel, Photoshop...)
•    Po každém uložení souboru (např. ikonkou disketky nebo Ctrl+S) se změny automaticky nahrají na server a čekají na Vaše potvrzení.
•   I pokud zapomenete editaci potvrdit, naleznete svoji rozdělanou práci ve „své“ Capse v historii verzí souboru.
•    Zatímco editujete soubor online, ostatní uživatelé k němu mají přístup pouze pro čtení, aby jej nemohli měnit během vaší práce.

Online editaci si mohou vyzkoušet všichni uživatelé aplikace Capsa.cz ve svých projektech. Jediné, co pro to musí udělat, je nainstalovat si jazyk Java do svého počítače. Při otevírání online editace se objeví odkaz, odkud je možné Javu stáhnout.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?