Hlavní navigace

Širokoúhlý ultrazoom s HD videem

13. 8. 2009

Sdílet

Panasonic FZ38Novinka Panasonic Lumix DMC-FZ38 je vybavena dvanáctimegapixelovým CCD snímačem, takže maximální velikost snímku je 4000 x 3000 bodů. Plusem je, že lze fotografie ukládat nejenom v běžném JPEGu, ale také v bezztrátovém formátu RAW. Citlivost čipu lze nastavit až na hodnotu ISO 6 400.

Potencionální zájemce o tento model ovšem budou zajímat především parametry zabudovaného objektivu Leica: rozsah ohnisek se pohybuje od 27 do 486 milimetrů, takže kromě velmi silného 18x optického přiblížení je možné s fotoaparátem vytvořit i širokoúhlé fotografie. Jak je u Panasoniku zvykem nechybí optická stabilizace obrazu, tentokrát v inovované formě Power O.I.S. U modelu FZ38 najdete prioritní režimy i plný manuál. K dispozici je i manuální nastavení teploty bílé nebo řada přednastavených scén. Novinka umožňuje natáčet ozvučené video v HD kvalitě, tedy v rozlišení 1280 x 720 bodů při rychlosti 30 snímků za sekundu, a to ve formátu MOV a AVCHD.

Řada uživatelů ocení také rychlost sekvenčního snímání, protože i v maximálním rozlišení nasnímáte pět snímků za sebou rychlostí až 2,3 snímku za sekundu. Zaměřovat scénu budete moci s FZ38 pomocí EVF hledáčku nebo přes 2,7" LCD displej. V Evropě se bude model prodávat od konce srpna pod označením FZ38, v Americe jako FZ35. Oficiální cena tohoto fotoaparátu ještě nebyla v ČR stanovena, bude se pravděpodobně pohybovat kolem 9 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?