Hlavní navigace

Spammeři útočí na Google Buzz

21. 2. 2010

Sdílet

Spammeři se zaměřují na sociální sítě

Bezpečnostní společnost Websense v tomto týdnu vydala upozornění, podle kterého se na nové službě Buzz od Googlu objevily první známky spamu.

"Když byl spuštěn Twitter, chvíli to trvalo, než začal být zneužíván k rozesílání spamu a podvodných zpráv," píše Websense ve svém upozornění, "u Google Buzz to trvalo jen pár dnů. Je vidět, že 'zlí hoši' se poučili na jiných sociálních sítích." Google představil svou službu Buzz, která je nedělitelnou součástí webmailu Gmail, teprve před nedávnem.

Ihned po spuštění služby si lidé začali stěžovat, že Buzz nechrání jejich soukromí, a tak Google v rámci služby provedl mnohé změny a oznámil, že během následujících týdnů se uživatelé dočkají dalších vylepšení, která povedou k lepší ochraně jejich soukromí. Google také v tomto týdnu na svůj blog napsal, že uvažuje o uvedení samostatné verze služby Buzz, která by opravdu mohla konkurovat stávajícím sociálním sítím. Gmail od Googlu v současné době používá 180 milionů uživatelů, kteří mají tedy i přístup ke službě Buzz.

Zdroj: PC World

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?