Hlavní navigace

Výkonný analytický systém pro rychlejší rozhodnutí byznysu představila Sybase

30. 3. 2009

Sdílet


Vzhledem k tomu, že se dnešní podniky potýkají s omezenými rozpočty na IT prostředky, chytrá firemní rozhodnutí se stále ve větší míře spoléhají na schopnost podporovat důmyslnou analýzu obrovských objemů dat v reálném čase bez obětování ziskové marže. S tím, jak jsou podniková rozhodnutí stále více podrobována důsledné kontrole, roste i náročnost analytických pracovních úkolů, ve smyslu počtu uživatelů a oddělení, které analýzu využívají, množství analyzovaných informací a složitosti otázek, které jsou kladeny na systém. Tyto faktory způsobují, že výkonnost stávajícího systému Business Intelligence se zhoršuje a v některých případech i selhává.
„Za poslední rok se s tím, jak se zvýšila potřeba hlubšího pochopení celopodnikových procesů a narostlo povědomí o výhodách obchodní analýzy, dále vyvíjely technologické požadavky většiny organizací," uvedl Dan Vesset z IDC. „Vlastnosti a funkcionalita, o něž byla doplněna tato verze Sybase IQ, se s největší pravděpodobností setkají s kladným ohlasem mezi organizacemi, které přecházejí k přijímání podložených rozhodnutí."
Mezi konkrétní výhody a nové funkce náleží:
• Větší flexibilita: nezávislá rozšiřitelnost výpočetního výkonu a úložné kapacity pro podporu rostoucích požadavků v řadě směrů.
• Vysoká rychlost v oblasti vyhledávání dotazů se schopností paralelního zpracování dotazů a vylepšených dotazových algoritmů.
• Lepší dostupnost informací: lepší načítání velkých objemů dat, přímé načítání dat od klienta a flexibilní víceuzlového načítání ze sdíleného diskového pole pro rychlejší načítání dat v případě potřeby; vysoká dostupnost a schopnost obnovy dat při výpadku, která zajišťuje trvalou dostupnost analytického prostředí.
• Lepší správa zdrojů/utilit díky nové generaci uživatelských nástrojů a nástrojů pro správu, které podporují nasazení, automatizaci a monitoring.
• Vyšší bezpečnost: nové funkce včetně schválených šifrovacích algoritmů FIPS; autentikace Kerberos, hesla, která lze nastavit uživatelem a podpora protokolu IPV6.
• Větší hospodárnost: nové funkce jako je například rozdělení dle rozsahu a konfigurovatelné tabulkové prostory, které snižují celkové náklady na vlastnictví při správě rozsáhlých databází.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?