Hlavní navigace

Podrobnosti k bezplatnému upgrade Windows Vista na Windows 7

19. 6. 2009

Sdílet

Jak upgradovat Windows Vista na Windows 7

 

Microsoft se obává, aby mu nevypadly příjmy z časového období, které předchází chystanému vypuštění Windows 7. Zákazníci na něj totiž budou čekat a nebudou chtít kupovat počítače s Windows Vista, jež už zanedlouho budou operačním systémem minulé generace.

Proto Microsoft přišel s plánem bezplatného upgrade z Windows Vista na Windows 7. Týká se to zejména počítačových sestav, k nimž je operační systém přiložen. A díky společnostem Asus a Acer už víme, jak to celé bude probíhat. Akce potrvá od 26. června 2009 do 31. ledna 2010, tudíž platí jen pro počítače zakoupené v tomto období.

Upgrade sám o sobě nebude skutečně nic stát, ale zákazník zaplatí blíže nespecifikovaný poplatek za zprostředkování a případně i poštovné. Možné jsou pouze upgrady Vista Home Premium na Windows 7 Premium, Vista Business na Windows 7 Professional a Vista Ultimate na Windows 7 Ultimate. Ostatní verze se upgradovat nedají a v úvahu nepřipadají ani jiné kombinace. Není zároveň možné měnit 32bitovou edici za 64bitovou a opačně. 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?