Hlavní navigace

Videoprojektor Acer H7530D

11. 12. 2009

Sdílet

Videoprojektor Acer H7530DNový projektor s rozlišením 1080p a technologií DynamicBlack, která podle výrobce dynamicky přizpůsobuje každou scénu optimální úrovni černé a současně uchovává její původní jas, dosahuje kontrastního poměru až 40 000 : 1. Společnost Acer dále zdokonalila technologii ColorBoost se záměrem přizpůsobit  tvar impulsů v závislosti na barevném spektru lampy a vlastnostech barevného kolečka. Navíc technologie Acer eView Management automaticky zlepšuje jas barev a upraví je podle zobrazeného obsahu.

H7530D vybavený portem HDMI lze připojit k počítačům, DVD přehrávačům a herním konzolím. Progresívní technologie lampy se světelným tokem až 2000 ANSI lumenů zajišťuje nezbytný výkon i v osvětlených prostředích.

Acer H7530D

Postupem doby se může u projektorů projevit blednutí barev a promítaný obraz získá žlutavý či nazelenalý nádech. Projektory Acer využívají technologie ColorSafe a DLP, které zajišťují neporušenost obrazu i při dlouhodobém provozu a v podstatě zabraňují zkreslení barev.

V případě, že není k dispozici běžné bílé projekční plátno, H7530D dokáže zobrazit barevné odstíny díky funkci pro kompenzaci barvy stěny, i když obraz je promítán na barevnou zeď.  Stačí zvolit v menu barvu stěny a projektor automaticky nastaví odpovídající odstín promítaného obrazu. Projektor je vybaven funkcí skrytých titulků, která zobrazuje v textové formě dialogy probíhající na plátně i neverbální prvky a tím usnadňuje pochopení obsahu filmů a videí. Tato funkce je užitečná především pro diváky s vadou sluchu a rovněž se velmi osvědčila při výuce cizích jazyků.

H7530D nabízí flexibilitu při volbě umístění, neboť je vybaven funkcí korekce vertikálního lichoběžníkového zkreslení s ručním i automatickým ovládáním. Korekce lichoběžníkového zkreslení opraví zúžení v horní nebo dolní části obrazu vyvolané projekcí pod určitým úhlem, a tedy diváci budou stále sledovat pravoúhlý obraz bez ohledu na to, kde je projektor umístěn.

Projektor H7530D je dále vybaven funkcí přizpůsobení obrazu při montáži na strop. Tato funkce využívá snímač gravitace, který automaticky zjistí, že je projektor upevněn na stropě, a otočí promítaný obraz o 180°. K lepší ovladatelnosti přispívá tlačítko Empowering umístěné na ovládacím panelu, které zprostředkuje přístup k programům Acer eView Management, eTimer Management a ePower Management.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?