Hlavní navigace

14" notebook Toshiba Tecra R10

16. 10. 2008

Sdílet

Hledáte notebook vhodný na cesty, ale zároveň vám vadí nejmenší netbooky i malé 12" stroje kvůli jejich klávesnicím i displejům? Třeba vás zaujme novinka od Toshiby.

Toshiba totiž představila nový hořčíkový notebook Toshiba Tecra R10, který má LCD panel s úhlopříčkou 14,1" a nechybí ani LED podsvícení displeje, takže o kvalitu snad nemusíte mít strach stejně jako o přehnanou hmotnost, která je 2,26 kg. Mimochodem tento notebook má kompletně hořčíkovou šasi podobně jako například řada Toshiba Portege, takže ani časté cesty by mu neměly dělat problém.

Horší je to pochopitelně s hardwarovou výbavou, která nepatří mezi herní highend, ale kancelářskou či méně náročnou grafickou práci by měla postačit dobře. Jde o dvoujádrový procesor Intel Core 2 Duo SP9300, 3 GB operační paměti DDR3, grafický čip NVIDIA Quadro NVS 150M či 160GB pevný disk, který má rovnou plotny točící se rychlostí 7200 otáček za minutu.

Nechybí samozřejmě ani DVD vypalovačka, WiFi, Bluetooth, čtečka otisků prstů a spousta dalších drobností. Za notebook, který se bude prodávat s WIndows Vista Business 32 i 64bit edici či Windows XP Professional, si však pochopitelně připlatíte. Jejich cena začíná na 1550 amerických dolarech (28 000 korun).

- - Tomáš Šulc

soutez_casestudy

Byl pro vás článek přínosný?