Hlavní navigace

4K monitor pro fotografy, designéry a střihače

24. 10. 2016

Sdílet

 Autor: ASUS
ASUS uvedl 32" 4K UHD monitor ProArt PA329Q, navržený pro profesionální práci s grafikou.

Monitor nabídne široký barevný gamut pokrývající 99,5 % barevného prostoru Adobe RGB a 100 % barevného prostoru Rec.709, jenž zaručuje vynikající přesnost barevného podání. Novinka podporuje přehrávání obsahu v rozlišení 4K UHD při frekvenci 60 Hz z více vstupních zdrojů současně. Mimoto monitor disponuje technologií ASUS ProArt Calibration s funkcemi Color Accuracy Tuning a Uniformity Compensation umožňující dosažení zcela přesných barev.

ASUS

Použití technologie 3M Quantum Dot Enhancement Film (QDEF) zajišťuje široký barevný rozsah a umožňuje monitoru ProArt PA329Q dosáhnout reprodukce 99,5 % barevného prostoru Adobe RGB, 100 % prostoru Rec. 709, 100 % prostoru sRGB, 90 % prostoru DCI-P3 a 100 % u prostorů Rec. 709 a Rec. 2020, což je ideální kombinace pro tvorbu a úpravu videa. Monitor je z výroby zkalibrován tak, aby zaručoval zcela věrné podání barev – s hodnotou delta E (∆E)

Model PA329Q disponuje 10bitovou barevnou hloubkou a je schopen zobrazit více než 1,07 miliard barev. Využívá 14bitovou interní vyhledávací tabulku (LUT) a podporuje hodnoty gamma 2,4, 2,2, 2,0 a 1,8, které zajišťují přirozenější obraz a plynulejší přechody mezi odstíny.
Technologii IPS (In-plane switching) vděčí monitor ProArt PA329Q za široké pozorovací úhly, takže nedochází ke zkreslování barev ani při sledování monitoru z extrémních pozic.

Technologie ASUS ProArt Calibration zahrnuje funkce Color Accuracy Tuning a Uniformity Compensation určené k snadné rekalibraci monitoru. Nabízí i celkové mapování, korelaci a kalibraci dat a navíc ukládá všechny profily parametrů barev přímo do vnitřního čipu integrovaného obvodu monitoru, nikoli do počítače. Není proto nutné znovu kalibrovat nastavení, kdykoli se monitor připojí k jinému počítači. Tato technologie také snižuje zkreslení signálu mezi integrovaným obvodem a optickým spektrem LCD. Uživatelé mohou snadno aktivovat barevné profily pomocí speciálního tlačítka na monitoru. ASUS ProArt Calibration spolupracuje s hlavními kalibračními systémy hardwaru, jako jsou X-rite i1 Display Pro a Datacolor Spyder řady 5.

Monitor ProArt PA329Q je vybaven 32" 4K UHD panelem s hustotou pixelů 138 ppi. To je čtyřnásobná hustota pixelů a až o 300 % více místa na pracovní ploše než u podobně velkých Full HD displejů. Monitor nabídne celou řadu možností připojení a podporuje přehrávání 4K UHD obsahu při frekvenci 60 Hz přes rozhraní DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2 a čtyři porty HDMI (v2.0). Nechybí ani pětice portů USB 3.0 a čtečka karet 9 v 1 pro paměťové karty, periferie a další zařízení.

Vestavěné funkce obraz v obraze (PiP, Picture-in-Picture) a obraz vedle obrazu (PbP, Picture-by-Picture) umožňují sledovat obsah z několika 4K UHD zdrojů současně. Uživatel může snadno přepínat mezi různými zdroji a konfigurovat barevná nastavení každého jednotlivého okna zvlášť pomocí režimů Adobe RGB, sRGB, Uživatelská předvolba 1 a Uživatelská předvolba 2, přičemž se rozdíly budou přímo zobrazovat v režimu PbP. Virtuální překryvná pravítka ASUS QuickFit Virtual Scale umožňují zarovnávat a prohlížet fotografie a dokumenty v jejich skutečné velikosti ještě před vytištěním.

soutez_casestudy

Dostupnost a cena

Monitor ASUS ProArt PA329Q se v ČR a SR prodává za 37 290 Kč, resp. 1 369,90 euro s DPH.

Byl pro vás článek přínosný?