Hlavní navigace

Video: AMD na veletrhu Computex 2010 předvádí technologii Fusion

2. 6. 2010

Sdílet

Společnost AMD dnes na veletrhu Computex 2010 předvedla první veřejnou demonstraci procesoru AMD Fusion.

Rodina APU (Accelerated Processing Units) podle AMD představuje posun v architektuře a schopnostech procesorů díky sloučení výkonnosti sériového výpočtového jádra a paralelního jádra pro zpracování grafiky do jednoho čipu za účelem zvýšení výkonnosti úloh náročných na zpracování obrazu a dat.

Videozáznam dnešní demonstrace můžete zhlédnout zde.

 

(video)

 

soutez_casestudy

Rick Bergman, hlavní viceprezident a generální ředitel AMD Products Group, předvedl demonstraci představující technologii APU na dnešní tiskové konferenci. Tato demonstrace poodkryla náhled na  energeticky úsporné procesory kombinující CPU, GPU, zpracování videa a další akcelerační funkce v jediném čipu.

AMD Fusion„Digitální obsah s vysokými nároky na zpracování obrazových dat vytvářejí, sdílejí nebo na něj reagují stamilióny lidí mezi námi,“ řekl Rick Bergman, hlavní viceprezident a generální ředitel AMD Products Group. „Tato exploze v oblasti multimedií vyžaduje nové aplikace a nové způsoby, jak data řídit a pracovat s nimi. Video s nízkým rozlišením je potřeba převzorkovat, aby jej bylo možné sledovat na větších obrazovkách, filmy v HD se naopak musí ‚smrsknout‘ pro přehrávání na smartphonech a domácí videa zaslouží stabilizovat obraz a také jej vyčistit, aby jejich sledování bylo příjemnější. Když nyní společnost AMD představuje rodinu produktů APU Fusion, jejichž uvedení se plánuje na první polovinu roku 2011, očekáváme, že možnosti pro zážitky lidí s jejich PC se budou ještě dramaticky rozvíjet.“

Společnost Microsoft vystoupila na veletrhu Computex s AMD společně na jednom jevišti a obě strany probíraly přínosy, o které APU Fusion od AMD mohou obohatit aplikace jako Microsoft Windows 7 a DirectX 11.

„Vzhledem k tomu, že zpracování obrazových dat zaznamenalo během nedávných let velký rozvoj, jsme přesvědčeni, že rodina APU Fusion od AMD ve spojení s Windows 7 a DirectX 11 promění způsoby, jakými jsou vyvíjeny aplikace i jak se používají,“ řekl Steven Guggenheimer, viceprezident divize OEM společnosti Microsoft.

Kromě rozhraní Microsoft DirectX s DirectCompute mohou vývojáři softwaru navíc vytvářet rozšířené aplikace s využitím OpenCL pomocí ATI Stream SDK, který opětovně potvrzuje zaměření společnosti AMD na podporu rozvíjení oborových průmyslových standardů.

Byl pro vás článek přínosný?