Hlavní navigace

Android 2.2 nabídne lepší správu paměti i podporu Flashe

30. 4. 2010

Sdílet

Většina mobilů s OS Android využívá zastaralou verzi systému, to ale nezastaví Google před inovacemi. Blíží se nová verze Androidu pojmenovaná Froyo a podle dohadů ji brzy bude využívat i Nexus One.

Podle analytiků webu androidandme.com to vypadá, že Google již začal testovat svůj nový firmware - Android 2.2. Vývojáři této společnosti běžně prozrazují kódová jméno budoucích verzí OS Android (Eclair, Froyo, Gingedbread), ale neuvádějí datum vydání dokud není produkt hotový a blízko distribuci.

Podle informací ze stránky Androidandme.com, která sdílí svá data a čtenáři mohou hned reagovat, pokud myslí, že je něco falešná informace, je potvrzeno, že Android 2.2 je skutečně již testován.

Seznam funkcí, které bude tento systém nabízet, byl dávno uzavřen, ale zůstal téměř neznámý. Google se totiž minulý rok rozhodl, že nebude poskytovat informace o budoucích verzích Androidu. Podle informací z androidandme.com to ale vypadá, že nový systém se bude zaměřovat hlavně na vylepšení výkonu.

Podle dohadů by nová verze OS měla obsahovat JIT compiler, který již byl potvrzen Googlem a více informací se očekává na konferenci Google I/O, dále by nový systém měl přinést navýšení volné RAM paměti a to díky využití nového Linux jádra, mělo by jít o verzi 2.6.32 místo 2.6.29, jež byla využívána doposud. Očekává se také, že nový Android by mohl vyřešit problémy s dotykovými senzory u zařízení HTC. Za zmínku také stojí, že konečně bude trackball nabízet mnoho barevnou signalizaci, tato funkce měla být k dispozici již u zařízení Nexus One - nakonec ovšem byla na systému Android 2.1 zablokována, nicméně některým hackerům se povedlo tuto funkci aktivovat.

Dohady stále panují ohledně nabídky FM rádia, jiné produkty společnosti HTC na platformě Snapdragon (Desire, Incredible) ho totiž obsahují.

Nyní již je jisté, že nový Android bude podporovat Flash, potvrdil to Andy Rubin, viceprezident vývoje OS Android firmy Google, v interview pro New York Times. Zároveň ale neprozradil, které telefony budou schopny upgradu na nový systém ani kdy tato verze bude vydána. Firma Adobe dává dohodou s Googlem svoji budoucnost na mobilních zařízeních do rukou této společnost, je to reakce na odmítání Flash technologie na smartphonu iPhone.

Co je pravdou a co ne se nejspíše dozvíme 19. května, kdy se bude konat konference Google I/O a očekává se, že Android 2.2 bude představen právě při této příležitosti.

Byl pro vás článek přínosný?