Hlavní navigace

Android umožní naplánovat odeslání SMS

25. 2. 2021

Sdílet

 Autor: Google
Google přidává do Androidu několik nových funkcí. Tou nejzajímavější je Schedule Send pro plánování odeslání zpráv.

Google začíná s distribucí funkce Schedule Send pro operační systém Android. Odeslání SMS a dalších textů skrz aplikaci Zprávy tak bude možné naplánovat podobně jako e-mail. Mezi dalšími ohlášenými novinkami pro Android jsou například Password Checkup coby nástroj prevence před únikem hesel, vylepšený tmavý mód pro Google Mapy či několik dílčích zdokonalení aplikací Android Auto a Google Assistant.

Dle Googlu by Schedule Send – v překladu plánované odeslání – mělo být jednoduché na použití a přinejmenším vysvětlit lze skutečně snadno. Pro aktivaci funkce a naplánování odeslání bude stačit dlouze podržet tlačítko pro odeslání. Tím se otevře menu, v němž vyberete datum a čas plánovaného odeslání. Funkce však poběží jen na systému Android 9 a novějších, přičemž bude třeba též aktualizovat aplikaci Zprávy.

soutez_casestudy

Další nové funkce, které Google do Androidu přidává, už tak zásadně nepůsobí, přesto jsou užitečné. Například Google Assistant dle vyjádření vývojářů uživatelům ještě víc uvolní ruce. Bude zvládat více úkonů v uzamčeném stavu telefonu, oceníte ale určitě také nové pojetí zobrazení, které má být čitelné i tehdy, bude-li se telefon nacházet „na druhé straně místnosti“.

Novinkou je také tmavý mód v Google Mapách, který bude možné nastavit trvale a ulevit tak nejen očím, ale i baterii. Zmíněný Password Checkup pak částečně plní funkci správce hesel v tom, že uživatele upozorní při podezření, že jeho přihlašovací údaje byly zcizeny. A nakonec, Google myslel i na oddychový čas, a to když do nové verze Android Auto přidal několik možností personalizace či hry, kterými lze vyplnit dlouhé cestování.

Byl pro vás článek přínosný?