Hlavní navigace

Ani Microsoft už nechce Yahoo

1. 12. 2008

Sdílet

Výkonný ředitel Microsoftu Steve Ballmer nedávno oznámil, že softwarový gigant už nemá zájem o převzetí společ...


Výkonný ředitel Microsoftu Steve Ballmer nedávno oznámil, že softwarový gigant už nemá zájem o převzetí společnosti Yahoo. Poté, co Google ustoupil od partnerských projektů týkajících se reklamy s firmou Yahoo, nastává pro tuto společnost vážná situace a velice nejistá budoucnost.
„Už nemáme zájem o návrat a znovuposouzení akvizice. Upřímně řečeno, nevím ani to, proč by ho měli mít oni. Odmítli naši nabídku ve výši 33 dolarů za akcii,“ řekl Ballmer. Hodnota akcie Yahoo se nyní pohybuje okolo pouhých 14 dolarů. Microsoft se v květnu letošního roku pokusil o koupi vyhledávače Yahoo, který se ve své kategorii drží na druhé pozici, ovšem stále velmi daleko za premiantem trhu Googlem. Výkonný ředitel vyhledávače Jerry Yang ale převzetí společnosti odmítl, zlákaly jej nabídky většího bratra, Googlu, týkající se výměnné reklamy.
Společnost Google ale nedávno nabídku reklamního partnerství odvolala. Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že v opačném případě by se žalobou pokusilo dohodě zabránit, aby tak ochránilo konkurenci v oblasti internetové reklamy. Firma Google by tímto způsobem nerada ztratila dobrou pověst, a tak obchod vzdala. Poté, co
Google takto nechal Yahoo „na holičkách”, Jerry Yang náhle změnil názor a na Web 2.0 konferenci v San Francisku oznámil, že „nejlepší věcí, kterou teď může Microsoft udělat, by bylo koupit Yahoo.” Dodal také, že firma Yahoo „zůstane otevřená všemu, co dává smysl”.
„Udělali jsme nabídku, potom další, a pak, když už nám bylo jasné, že Yahoo nechce o žádném prodeji ani slyšet, tak jsme svou pozornost přesunuli jinam,” řekl Ballmer. Přesto, jestliže se Microsoft rozhodne, že má stále zájem o převzetí Yahoo, právě nyní by to pro něj bylo velice výhodné. S akciemi Yahoo nacházejícími se na pouhých 14 dolarech by Microsoft, v porovnání se svou původní květnovou nabídkou 47,5 miliardy dolarů, kdy se cena akcií pohybovala okolo 33 dolarů, mohl udělat docela dobrý obchod. Ballmer dodal, že pokud by se obchod neuskutečnil, „existují stále určité možnosti pro partnerství”. Informace ohledně dalšího vývoje bychom se měli dozvědět v nejbližších dnech, kdy má vyjít oficiální stanovisko.

Byl pro vás článek přínosný?