Hlavní navigace

Apple potichu vypustilo iOS 7.0.3 s novými opravami a funkcemi

23. 10. 2013

Sdílet

 Autor: Apple/IDG News Service
Společně s novými představenými iPady, notebooky MacBook Pro i válcovým desktopem Mac Pro vydala společnost Apple v úterý aktualizaci pro iOS 7 s celou řadou vylepšení i oprav chyb.

Pro některé uživatele bude verze iOS 7.0.3 výtaná, protože je díky ní uživatelské rozhraní mnohem více statické. Ne každému se líbily animace v iOS 7 či údajné zasekávání při přesunu mezi aplikacemi či jiné činnosti v systému. Nové nastavení „Reduce motion“ (zredukovat pohyby) umožňuje uživatelům zvolit si možnost, která výše uvedené problémy řeší.

Jsou tu také minimálně dvě opravy iMessage: jedna napravuje „bug“, který občas blokoval start aplikace, druhá pak chybu, kvůli které iMessage odmítala odeslat zprávu.

K dispozici je i oprava, která kalibruje akcelerometr iPhonu 5S, který byl společně s kompasem telefonu nepřesný. Tento problém byl popsán na několika technologických webech, kupříkladu MacRumors.

Pro podnikové IT a BYOD uživatele je tu další změna, která zaplňuje bezpečnostní díru: v některých případech se totiž zařízení „pod dohledem“ při instalaci aktualizace softwaru automaticky překlopila do stavu „mimo dohled“.

Dalším problémem bylo, že aplikace Siri a VoiceOver v některých případech automaticky zvolily hlas v nižší kvalitě – i tento problém nové vydání systému řeší.

podcast

Ne všechny změny jsou však nápravami problémů. Nové vydání systému navíc obsahuje iCloud Keychain, který vám umožňuje využít prohlížeč Safari k vytváření (přes Password Generator), ukládání a automatické vyplňování unikátních hesel pro weby, které navštěvujete. Keychain spolupracuje se všemi zařízeními s iOS 7 i počítači Mac s novým systémem OS X Mavericks.

Zdroj: IDG News Service

Byl pro vás článek přínosný?