Hlavní navigace

Asistent Google: Funkce, které byste neměli minout - 7.díl

25. 10. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Asistent Google se svou umělou inteligencí se v mezičase, kdy jste si jej nevšímali, dokázal naučit několik nových triků.

Předcházející díl

 

Firma Google měla ve svém operačním systému Android funkce pro vyhledávání pomocí hlasu už po několik let, ale až v říjnu 2016, kdy se ve smartphonu Pixel objevil Asistent Google, se konečně vše spojilo dohromady. V současnosti můžete mít Asistenta Google ve všech současných zařízeních s operačním systémem Android. Firma Google se navíc nechala slyšet, že na konferenci Google I/O v roce 2018 představí nové funkce tohoto asistenta, které jej učiní ještě lepším (a pravděpodobně i o něco reálnějším, jako je tomu třeba u asistenta Google Duplex).

Možnost upravit historii Asistenta Google

Asistent Google byl původně navržen tak, aby interaktivně poskytoval odpovědi na vaše zadání a vše, co jste zadali, po ukončení uživatelského rozhraní Asistenta Google zmizelo. Nyní je však situace jiná, protože k dispozici máte úplnou historii všech vámi zadaných příkazů, které navíc můžete upravovat.

Historie příkazů a výstupů v Asistentovi Google

Pokud se chcete dostat historii Asistenta Google, postačí pouze, když po zobrazení Asistenta Google jej vytáhnete na plochu. Tímto způsobem se přepnete do zobrazení přes plnou obrazovku, kde se vám zobrazí již dříve zadané dotazy. Posouváním si pak zobrazíte vše, o co jste žádali a rovněž i všechny odpovědi, které vám Asistent Google poskytl.

Úprava dotazů je rovněž velmi jednoduchá. Stačí dlouze podržet daný dotaz tak dlouho, dokud se nezvýrazní včetně odpovědi poskytnuté Asistentem Google. Následně pak tento dotaz můžete buď odstranit, nebo upravit. Smazáním dotaz úplně odstraníte z historie (včetně všech případných dalších aktivit s tím spojených). Jedná se v podstatě o stejnou záležitost, jako kdy chcete cokoliv odstranit z historie vyhledávání Google – díky tomu se nepoužije ani při příštím vyhledávání, ani při předpovědích Asistenta Google.

Pokud si vyberete možnost úpravy dotazu, pak se text vloží do textového pole, a to včetně otevřené klávesnice. Klepnutím pak můžete příkaz okamžitě odeslat pro zopakování, nebo provést nějaké změny a odeslat jej poté. Jen si uvědomte, že v žádném již popisovaných případů nedojde ke zrušení akcí provedených při úplně prvním použití příkazu.

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?