Hlavní navigace

Asistent Google: Funkce, které byste neměli minout - 8.díl

26. 10. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Asistent Google se svou umělou inteligencí se v mezičase, kdy jste si jej nevšímali, dokázal naučit několik nových triků.

Předcházející díl

 

Firma Google měla ve svém operačním systému Android funkce pro vyhledávání pomocí hlasu už po několik let, ale až v říjnu 2016, kdy se ve smartphonu Pixel objevil Asistent Google, se konečně vše spojilo dohromady. V současnosti můžete mít Asistenta Google ve všech současných zařízeních s operačním systémem Android. Firma Google se navíc nechala slyšet, že na konferenci Google I/O v roce 2018 představí nové funkce tohoto asistenta, které jej učiní ještě lepším (a pravděpodobně i o něco reálnějším, jako je tomu třeba u asistenta Google Duplex).

Zástupci

S Asistentem Google si v současnosti rozumí a je s ním integrována řada služeb a aplikací, ale některé z nich jsou upřednostňovány před jinými. Například ovládání světel chytrého osvětlení Hue lze provádět prostřednictvím Google přímo, ale chytré osvětlení Homey lze ovládat přes Google pouze tak, že před každým příkazem použijete frázi „Tell Homey“ neboli „Řekni Homey …“. To je poněkud otravné, ale právě pro tyto případy jsou zde k dispozici zástupci (shortcuts).

Přidání zástupce v Asistentovi Google

Zástupce vytvoříte tak, že se přesunete do nastavení Asistenta Google a zobrazíte nastavení. Zde se přesuňte v nabídce dolů a klepněte na možnost Shortcuts. Obrazovka pro konfiguraci zástupců obsahuje pole, kam se zadává, co máte říct, a pod ním se nachází pole, kam se zadává, co má Asistent Google provést jako odpověď na váš dotaz.

Do horního okna tedy vložte jakoukoliv vhodnou frázi pro zástupce. Na základě našich zkušeností doporučujeme, abyste pro hovor zástupce požili tlačítko s ikonkou mikrofonu. Asistent Google někdy do spodního pole vloží nějaký vzorový příkaz, který ovšem můžete upravit na vámi požadovaný příkaz. Musí se však jednat o úplnou frázi, kterou byste jinak říkali přímo Asistentovi Google, tj. včetně fráze „Tell [X]“ neboli „Řekni [X] …“, pokud je třeba ji použít. Po uložení zástupce bude tento zástupce pracovat jak při použití hlasu, tak při použití textu.

podcast

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?