Hlavní navigace

Canon má svou první kompaktní zrcadlovku bez zrcátka - EOS M

25. 7. 2012

Sdílet

 Autor: Canon
Společnost Canon začátkem října uvede na trh svůj debut v segmentu tzv. nezrcadlovek - kompaktní fotoaparát EOS M s výměnnými objektivy určený všem, kteří rádi sdílí své každodenní vášně prostřednictvím fotografií.

Fotoaparát Canon EOS M disponuje hybridním 18megapixelovým APS-C CMOS snímačem a ve svých útrobách skrývá procesor Digic 5. Rozsah citlivosti nativního ISO dosahuje hodnoty 100-12 800 (rozšiřitelné na 25 600), hybridní AF systém se pak stará o rychlé a přesné automatické ostření.

K ovládání fotoaparátu uživatelům poslouží dotykový LCD displej Clear View II s úhlopříčkou 7,7cm (3,0”), jehož prostřednictvím si mohou vybrat z rozsáhlé nabídky dostupných režimů (například Inteligentní automatická scéna), kreativních filtrů (včetně oblíbeného rybího oka) a nastavení. Abyste nebyli vázáni jen na statické vzpomínky, umožňuje EOS M přepnout na natáčení videa ve Full HD rozlišení se stereo zvukem. K vytvoření krátkých stříhaných videí vám pak napomůže režim Videomomentka.

EOS M je kompatibilní se všemi objektivy z řady Canon EF, a to díky novému bajonetovému adaptéru Mount Adapter EF-EOS M, dále s příslušenstvím a blesky Speedlite. Jeho představení doprovázely také dva nové EF-M objektivy: EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM se standardním zoomen a EF-M 22mm f/2 STM. Oba disponují novou technologií krokového motorku a jsou osazeny optikou Canon.

EOS M bude standardně dodáván s objektivem EF-M 18-55mm a novým bleskem Speedlite 90EX s maximálním směrným číslem 9 a podporou širokoúhlých objektivů pro každodenní použití. 90EX lze přitom použít jako hlavní blesk při bezdrátovém ovládání několika dalších blesků.

Canon EOS M by se měl na trhu objevit začátkem října letošního roku za cenu začínající na 21 500 Kč. Dostupný bude v elegantní černé, zářivé bílé, stylové stříbrné nebo výrazné červené barvě.

DT24

 

Zdroj: TZ Canon

Byl pro vás článek přínosný?