Hlavní navigace

Chraňte své děti před nebezpečím na internetu! - 1. díl

2. 8. 2013

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Internet je plný různých rizikových stránek a nebezpečí na něm číhá i na dospělé, natož na děti.

Riskantní může být nejen obyčejné prohlížení internetových stránek, ale i možnost stažení malwaru do počítače či nelegální stahování materiálů chráněných autorským právem. Bez rizika není ani používání sociálních sítí. V našem seriálu vám představíme nástroje, které vám pomohou s hlídáním vašich dětí při jejich online aktivitách.

Úvod

Na internetu se dá nalézt spousta stránek, které jsou nevhodné prakticky pro kohokoliv, tím spíše pro děti. Děti se při surfování na internetu mohou dostat do problémů prakticky kdykoliv, a to třeba i nezáměrně. Stačí překlep v internetové adrese, zkomolení výrazu pro vyhledávání při zadávání v internetovém vyhledávači či klepnutí na líbivou reklamu – to vše může ve svém důsledku vyústit třeba v nevhodnou komunikaci na internetu. Online šikana, neodbytní dospělí či nezákonné stahování materiálů chráněných autorským právem – to jsou zase další podoby hrozeb na internetu.

Cloud24

Přiznejme si, že přetvořit internet tak, aby byl pro děti bez rizika, se nám zcela určitě nepodaří, nicméně to, co můžeme udělat, je minimálně zkomplikování přístupu dětem k těmto temným stránkám internetu. Navíc používání nástrojů, jako je třeba rodičovská kontrola či filtrování obsahu na počítačích, tabletech, smartphonech a dalších zařízeních, je velmi jednoduché. Co je ale možná ještě důležitější, je fakt, že tyto nástroje na výše uvedených zařízeních pomohou ochránit vaše děti od nebezpečí digitálního charakteru, a to zejména tehdy, pokud sami nemůžete z nejrůznějších důvodů své děti hlídat.

Po dnešním představení tématu našeho seriálu se v příštím dílu našeho seriálu podíváme na první možnost ochrany dětí před nebezpečími z internetu, kterým bude filtrování webu. Představíme si velmi užitečnou službu OpenDNS a ukážeme si, jak je to s filtrováním webu na mobilních zařízeních.

Byl pro vás článek přínosný?