Hlavní navigace

Chytré aplikace, které vám usnadní život. Spravujte díky nim své finance a ušetřete

20. 4. 2021

Sdílet

 Autor: Pixabay
Mít své finance pod kontrolou může být poměrně složitý úkol. Bezkontaktní platba kartou, online převody peněz, nákupy na internetu atd. Lákadel, jak utratit vydělané koruny, je v současnosti poměrně dost. Pokud si i vy lámete hlavu s tím, jak udržet rozpočet pohromadě, podívejte se na výběr těch nejlepších aplikací na správu financí, které vám usnadní život.

Předně si ujasněte, co všechno od takové aplikace očekáváte. Jde vám více o funkce než o vzhled? Nebo byste rádi obojí? Stačí vám sledovat výdaje, nebo chcete i virtuálního experta na finance? Vhodně vybraná aplikace na správu vašich peněz vám nejen usnadní život, ale pomůže ušetřit i nějakou tu korunu.

 

Aplikace pro fajnšmekry

Pokud hledáte to nejlepší, sáhněte po aplikaci vhodné nejen pro fajnšmekry. Celosvětově známá aplikace na správu financí Wallet od firmy BudgetBakers je skvělá, pokud chcete od apky něco víc než jen přehled výdajů a příjmů. Kromě toho, že můžete na jednom místě shromáždit data ze všech svých finančních zdrojů (bankovní účty, úspory, kreditní karty, PayPal, hotovost a další), díky kategoriím a čitelným grafům budete mít přehled o tom, kam se vaše peníze během měsíce zakutálely.

 

Zkroťte svůj rozpočet a stanovte si limity

Zmíněná aplikace však slibuje i mnoho dalšího. Naučí vás spravovat vaše finance pomocí tipů, které vám bude program zasílat. Navíc se hodí i pro větší přehled v rámci rodinného rozpočtu, jelikož můžete své finance sdílet s ostatními členy domácnosti. Máte také možnost nastavit si denní limity za útraty a mít tak jistotu, že v obchodě nenecháte víc, než jste si původně naplánovali. Pokud jste osekali rozpočet na minimum a stále vám chybí finance, zkuste si sjednat půjčku online. Podívejte se na online srovnávač nabídek a vyberte si tu nejlepší na trhu. Pokud ale už nyní válčíte s penězi, opravdu dobře zvažte, jestli je úvěr tím pravým právě pro vás. Třeba vám pomůže srovnání cen energií, na kterých zbytečně přeplácíte.

 

 

 

Za plnou verzi si připlatíte

 

Na výběr máte z velkého množství chytrých zlepšováků, které jsou vám k dispozici při krocení vašeho finančního rozpočtu. Zadat můžete například opakující se či jednorázové rozpočty, jako například ten na Vánoce, dovolenou či rekonstrukci, kvůli kterým máme mnohdy hluboko do kapsy. Dostupné jsou také statistiky za uplynulých 30 dní, díky kterým ihned uvidíte, kolik jste utratili a za co. I když aplikace nabízí mnoho možností, je poměrně intuitivní a přehledná. V bezplatné verzi máte ale jen osekaný základ. Pokud tedy chcete víc (například neomezený počet vložených účtů), zaplaťte si premium verzi. Na výběr máte ze tří možností: Měsíční plán vás vyjde na 129 Kč, roční na 389 Kč a za doživotní variantu zaplatíte jednorázově 579 Kč, přičemž ji můžete užívat bez omezení. Aplikace je dostupná i v českém jazyce a funguje jak pro Android, tak i iOS.

 

 

Aplikace od českých vývojářů

 

Dalším pomocníkem na poli financí je aplikace od českých vývojářů s názvem Spendee, které se dostalo světového ohlasu. Tato aplikace vás zaujme zejména v případě, že máte rádi jednoduchost a mnoho funkcí navíc vás spíše obtěžuje.

  

 

Její výhodou je hezké grafické zpracování, aplikace je intuitivní a netrápí vás zbytečným vyplňováním všemožných údajů, a navíc je zdarma. Pokud chcete i pokročilejší funkce (jako například automatickou kategorizaci plateb nebo napojení bankovních účtů), musíte si připlatit. Měsíční verze vyjde na 79 Kč, ta roční na 599 Kč. Aplikace také nabízí zabezpečení pomocí Touch ID, díky kterému budete mít přístup ke svým citlivým údajům pouze vy.

 

 

soutez_casestudy

 

 

Byl pro vás článek přínosný?